Narodowe Czytanie Pisma Świętego

  • Napisany przez:

W niedzielę 18 IV br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny poświęcony słowom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

Od 2017 r. Niedziela Biblijna jest także Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Do parafii zostały przekazane stosowne materiały duszpasterskie: biuletyn Dzieła Biblijnego (pomoce duszpasterskie na cały Tydzień Biblijny); płyta CD zawierająca sigla biblijne do wydrukowania dla wiernych, którzy wychodząc z kościoła wybierają fragment Pisma Świętego do odczytania w domu.

Zachęca się duszpasterzy by 18 IV (NIEDZIELA BIBLIJNA – V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO – EWANGELIA WG. ŚW. MARKA) wyeksponować w kościele Księgę Pisma Świętego np.: poprzez uroczyste Jej wniesienie podczas procesji, poświęcenie uwagi w homilii, organizację dodatkowego nabożeństwa Słowa Bożego.

Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

diecezja.swidnica.pl

Nasi partnerzy