Noc Fatimska w pierwszą sobotę miesiąca

  • Napisany przez:

„Muszę wyznać, że nigdy nie czułam się tak szczęśliwa, niż kiedy przychodzi pierwsza sobota. Czy nie jest prawdą, że największym naszym szczęściem jest być całym dla Jezusa i Maryi i kochać Ich, Ich wyłącznie, bezwarunkowo?” – tę piękną receptę na prawdziwe szczęście przypomina nam s. Łucja, która przy „pomocy nieba” dobrze zrozumiała, co znaczy być naprawdę szczęśliwym. Zbliża się 06 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca – w imieniu Maryi zapraszamy do Jej Sanktuarium w Polanicy Zdroju na następną Noc Fatimską. Tu się realizuje Jej obietnica dana małej Łucji: Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga. (Matka Boża, 13 czerwiec 1917 r.). Czas Wielkiego Postu, to czas poszukiwania naszej autentycznej drogi do Boga. Na każdy etap dziejów Pan Bóg daje nam dostosowane do potrzeb duchowych i problemów danej epoki środki. Dla naszych czasów są nimi kult Bożego Miłosierdzia i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, a zwłaszcza nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, które łączy oddawanie czci Matce Bożej z kultem Eucharystii. Nabożeństwo to ma charakter wynagradzający, jest więc prośbą o miłosierdzie Boga dla człowieka i dla świata.

Pierwsze soboty miesiąca są ściśle związane z objawieniami Matki Bożej w Fatimie, które miały miejsce od maja do października 1917 r. Matka Boża sześciokrotnie objawiła się Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Dwoje wizjonerów, których relikwie mamy w naszym Sanktuarium – Franciszek i Hiacynta – zmarło wkrótce po objawieniach. Na ziemi pozostała Łucja; wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Doroty, a w 1948 r. za specjalnym pozwoleniem Piusa XII przeniosła się do Karmelu w Coimbrze. Jako s. Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca przez długie lata była znakiem i świadkiem orędzia Matki Bożej. W klasztorze miała kolejne objawienia Jezusa i Maryi dotyczące m.in. pierwszych sobót.

W tym z 13 czerwca 1917 r. Matka Boża zapowiada Łucji szczególne łaski tym, którzy to nabożeństwo będą praktykować:

„Jezus chce posłużyć się tobą, abym była bardziej znana i miłowana. Chce zaprowadzić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo, obiecuję zbawienie. Te dusze będą przez Boga kochane jak kwiaty postawione przeze mnie dla ozdoby Jego tronu”.

Nad prawą dłonią Maryi dzieci zobaczyły wówczas Serce, w które były wbite ciernie. Zrozumiały, że jest to Niepokalane Serce Maryi, znieważane przez grzechy ludzkości, pragnące zadośćuczynienia.

Zapraszamy serdecznie – początek Nocy Fatimskiej godzina 20.00 (Sanktuarium M. B. Fatimskiej, Polanica Zdrój, ul. Graniczna 1) – Sercanie Biali.

Program pierwszej soboty kwietnia:

20.00 – Msza święta

Ok. 21.20 – medytacja różańcowa

21.35 – Różaniec św. wynagradzający (jeśli będą odpowiednie warunki , to połączony z Procesją światła).

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

www.sanktuarium-fatimskie.pl 

zdj. o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

Nasi partnerzy