Odwiedziny Ojca Witolda

  • Napisany przez:

Ojciec Witold, Redemptorysta z Tuchowa, w 2 Niedzielę zwykłą na zaproszenie ks. Proboszcza Iwaniszyna, odwiedził Parafię pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, by rozpocząć przygotowania do Misji Świętych, które odbędą się w Słupcu na przełomie września i października.
„Nie możemy zrobić tyle, ile wy możecie” – mówił misjonarz.
Na Mszach Świętych ojciec opowiadał czym są Misje Parafialne:
Misje to święto wspólnoty parafialnej. Wspólnie parafia uwielbia Boga Ojca za Dar Jezusa i Ducha Świętego. Misje to potwierdzenie Bożej Miłości. Bóg potwierdza swą darmową miłość dla człowieka. Misje to umocnienie w nadziei. Odnawiają nadzieję i umacniają ludzi zgnębionych na duchu, zniewolonych, smutnych, cierpiących. Misje to Boża amnestia, powszechne i całkowite darowanie wszelkich grzechów dla skruszonych w sercu. Misje to nowy początek. Misje zamykają „drzwi przeszłości”, rozpoczynając nowy rozdział w relacjach człowieka z Bogiem i człowieka z człowiekiem.
Jak przygotować się do misji? To modlić się o łaski misyjne dla siebie, wytrwale modlić się w gronie rodziny o dobre przeżycie misji, to duchowa adopcja kogoś, kto szczególnie potrzebuje Bożego Miłosierdzia.
Kolejnym punktem dnia było spotkanie kolędowe misjonarza z grupami parafialnymi. Spotkanie rozpoczął fragment Ewangelii odczytany przez ks. Proboszcza Krzysztofa, modlitwa i wspólne życzenia noworoczne liderów grup. Na spotkaniu nie zabrakło pysznych wyrobów domowych przygotowanych przez panie z grup parafialnych.

Po czymś słodkim przyszedł czas na konferencję o.Witolda. Podczas spotkania Ojciec poprosił o „Boży ferment”. Mówił: Wy, liderzy macie za zadanie docierać do członków waszych grup i przekazać informację, co ważnego nas czeka, a oni zaś – do swoich bliskich, znajomych sąsiadów. Tak „ferment Boży” będzie się rozprzestrzeniał i obejmie całą parafię. Kapłan nakreślił plan przygotowania do misji, ten dalszy i bezpośredni. Poprosił o włączenie się w przygotowanie do misji i odpowiedzenie na zaproszenie przez księdza proboszcza do pomocy, np. przy rozprowadzeniu zaproszeń do wszystkich parafian. Zdradził tajemnicę, że misje będą okazją do zainteresowania się małżeństwami niesakramentalnymi. Im też poświęcimy wiele miejsca – podkreślił ojciec. Po zaproszeniu i nakreśleniu planów na misje przyszedł czas na wspólne kolędowanie.

Nie było końca wspólnemu śpiewaniu! Na koniec ojciec udzielił wszystkim błogosławieństwa na czas rozpoczętych przygotowań.

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”373″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy