Ona czeka na każdego z nas…

  • Napisany przez:

13 września 1917. Kiedy zbliżyła się godzina, przeciskałam się z Hiacyntą i Franciszkiem przez tłum ludzi, który nam ledwo pozwalał przejść. Ulice były pełne ludzi. Wszyscy chcieli nas widzieć i rozmawiać z nami.

Tam się jeden drugiego nie bał. Wiele osób, nawet zacne panie i panowie przeciskali się przez tłum, który nas otaczał. Padali na kolana przed nami, prosząc, byśmy Matce Bożej przedstawili ich prośby. Inni, którzy nie mogli się do nas dostać, wołali z daleka:
– „Na miłość Boską, proście Matkę Boską, żeby mi wyleczyła mego syna kalekę. Tak ten szczególny dzień opisuje s. Łucja.

Zbliża się dzień 13 września 2021 – serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej
Fatimskiej w Polanicy Zdroju (GPS ul. Graniczna 1). W tym dniu chcemy modlić się o nawrócenie Europy i Polski. W tym dniu w Sanktuarium chcemy również
podziękować Panu Bogu przez ręce Maryi za beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego. On w 1959 roku przebywał w naszym klasztorze, tu się modlił i zastanawiał się nad losami naszej Ojczyzny. To on szczególnie „spoglądał” na Maryję i mówił: z Maryją odnowimy oblicze tej ziemi – słowa tak bardzo aktualne i dzisiaj, które zachęcają nas do pełnego zaufania Maryi.
W poniedziałek 13.09.21 spotykamy się na modlitwie o godzinie 20.00 – Msza święta, a później Procesja Światła – jeśli na to pozwoli nam pogoda – podziękujmy Maryi za wszelkie dobro, które nam wyprasza u Boga.

W dniu 13.09.1917 r. dodaje Łucja: Ktoś inny wołał:
– „Niech wyleczy moje niewidome dziecko”. A znowu inny:
– „A moje jest głuche”. I znowu inny:
– „Niech mi przyprowadzi z wojny do domu mego męża i mego syna”.
– „Niech mi nawróci grzesznika”.
– „Niech mnie uzdrowi z gruźlicy”, itd.
Doszliśmy wreszcie do Cova da Iria koło dębu skalnego i zaczęliśmy odmawiać różaniec z ludem. Wkrótce potem ujrzeliśmy odblask światła i następnie Naszą Panią nad dębem skalnym.
– „Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, żeby uprosić koniec wojny. W październiku przybędzie również Nasz Pan, Matka Boża Bolesna z Góry Karmel, św. Józef z Dzieciątkiem Jezus, żeby pobłogosławić świat. Bóg jest zadowolony z waszych serc i ofiar, ale nie chce, żebyście w łóżku miały sznur pokutny na sobie. Noście go tylko w ciągu dnia”.
– „Polecono mi, żebym Panią prosiła o wiele rzeczy: o uzdrowienie pewnego chorego i jednego głuchoniemego”.
– „Tak, kilku uzdrowię, innych nie. W październiku uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.
I zaczynając się wznosić, znikła jak zwykle.

Zapraszamy – Sercanie Biali
www.sanktuarium-fatimskie.pl

Nasi partnerzy