Papież prosi Kościół o pomoc w walce z epidemią

  • Napisany przez:
Ojciec Święty ustanowił specjalny fundusz, w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych, na pomoc dla krajów misyjnych dotkniętych epidemią koronawirusa.
 
Sam przeznaczył na ten cel 750 tys. dolarów, prosząc jednocześnie, aby wszystkie Kościoły lokalne wniosły do niego swój wkład za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w poszczególnych krajach.
 
Fundusz wesprze kościelne instytucje, które włączyły się w walkę z epidemią. Ojciec Święty chce, aby cały Kościół stawił czoła temu wyzwaniu – oświadczył kard. Antonio Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
Przypomina on, że w wielu krajach misyjnych Kościół znajduje się nie tylko na pierwszej linii ewangelizacji, ale również pomocy humanitarnej. Tak jest na przykład w Afryce, gdzie blisko 74 tys. zakonnic i 46 tys. kapłanów posługuje i pomaga.
Prowadzą oni ponad 7 tys. szpitali i klinik, ponad 2,3 tys. domów starców, dają wykształcenie 19 mln dzieci, prowadząc 45 tys. szkół podstawowych. W wielu regionach wiejskich Kościół jest jedyną instytucją, która zapewnia opiekę zdrowotną i oświatę – przypomina kard. Tagle.

źródło – vaticannews

Nasi partnerzy