Pierwsza sobota listopada przy sercu Matki

  • Napisany przez:

Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali – taka prośba „płynie” z Fatimy. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi.

Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała łaski i zbawienie.  Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych., dlatego jest tak ważne w „życiu” Kościoła. Zbliża się I sobota miesiąca listopada – w tym miesiącu w dniu zmarłych – spotkamy się w tym szczególnym dniu u Matki w Jej Sanktuarium Fatimskim w Polanicy Zdroju – początek godzina 20.00 – zapraszamy.

Orędzie fatimskie nie zostało definitywnie zakończone wraz z cyklem objawień w Cova da Iria, w roku 1917. Dnia 10 grudnia 1925 r. siostrze Łucji ukazali się w celi domu zakonnego św. Doroty w Pontevedra Najświętsza Maryja Panna i obok niej Dzieciątko Jezus. Dzieciątko położyło jej dłoń na ramieniu, a Maryja pokazała jej w drugiej dłoni Serce otoczone cierniami. Wskazując na nie, Dzieciątko napomniało wizjonerkę tymi słowami:

„Zlituj się nad Sercem twej Najświętszej Matki okolonym cierniami, które niewdzięczni ludzie wbijają w każdej chwili, a nie ma nikogo, kto by przez akt zadośćuczynienia te ciernie powyjmował”.

Maryja dodała:

„Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

Miesiąc listopad to czas refleksji nad życiem i śmiercią – pierwsza sobota , to dzień szczególnej modlitwy w „szkole miłości Matki” – choć jesteś zabiegany znajdź czas aby w ten szczególny wieczór być z Matką.

Zapraszają Sercanie Biali

Sanktuarium M. B. Fatimskiej

ul. Reymonta 1, Polanica Zdrój

www.sanktuarium-fatimskie.pl

Nasi partnerzy