Pierwsza sobota miesiąca. Sercanie zapraszają.

  • Napisany przez:

Zbliża się I sobota maryjnego miesiąca maja. W obecnym czasie pandemii widzimy tyle zagrożeń i niepewności, spotkajmy się w tym szczególnym dniu u Matki w Jej Sanktuarium Fatimskim w Polanicy Zdroju. Początek godzina 20.00.

Całe nabożeństwo odbędzie się przy ołtarzu polowym (proszę się odpowiednio ubrać!) i  połączone zostanie z Procesją Światła po górach wokół klasztoru.

„Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.
Sam Pan Jezus pragnie, aby na świecie „rozwijało się” nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali – taka prośba „płynie” z Fatimy od ponad 100 lat. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała łaski i zbawienie. Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych, dlatego jest tak ważne w „życiu” Kościoła.

Wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią Różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

Obecny czas, to czas refleksji nad życiem i śmiercią, oraz ludzką ograniczonością – pierwsza sobota , to dzień szczególnej modlitwy w „szkole miłości Matki” – choć może jesteś zagubiony znajdź siły i czas aby w ten szczególny wieczór być z Matką, która pragnie każdego kto do Niej przychodzi „przytulić” do Swojego matczynego Serca.

Zapraszają Sercanie Biali Sanktuarium M. B. Fatimskiej, ul. Reymonta 1 (w GPS wpisz ul. Graniczna 1), Polanica Zdrój.

Nasi partnerzy