Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę

  • Napisany przez:

Nasze życie to jedna wielka pielgrzymka. Realizując życiowe powołanie i wypełniając codzienne obowiązki, ale też dźwigając krzyże, chcemy czynić to w duchu wiary, pragnąc w ten sposób uświęcać siebie i innych i zasłużyć na zbawienie.

Piesza Pielgrzymka, a więc czas modlitwy, słuchania Słowa Bożego, pokuta, trud i poniesiona ofiara, bardzo pomagają w doświadczeniu bliskości Boga i umacniają nas w wierze. Ponadto można wiele łask wyprosić dla siebie, dla bliskich, dla Kościoła i Ojczyzny.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę są słowa:  Spe salvi  – nadzieją zbawieni. Zapytany o to czym jest nadzieja w życiu chrześcijanina, Główny Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej, ks. Krzysztof Iwaniszyn odpowiada: – Nadzieja to jedna z cnót teologalnych. Potrzebujemy wiary i miłości, ale także potrzebujemy nadziei. Zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii oraz innych bolesnych doświadczeń. Dla nas chrześcijan nadzieją jest Chrystus. Bez Niego nasze życie nie ma sensu. Natomiast z Chrystusem wszystko ma sens i wszystko ma wartość i godność. Wreszcie Chrystus może wszystko. Dla Niego nie ma nic niemożliwego. – odpowiada kapłan. Podczas tegorocznej pielgrzymki będziemy modlić się o ustanie pandemii i wszelkie potrzebne łaski dla naszej diecezji i parafii, rodzin, przyjaciół i bliskich. Będziemy zawierzać Kościół i Ojczyznę, Europę i cały świat. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania, o świętość dla kapłanów, małżonków i rodzin. Tych intencji będzie tak wiele, że nie sposób ich teraz wymienić. – tłumaczy ks. Krzysztof. A osobiste intencje Głównego przewodnika? – Ofiaruję pielgrzymkę za moją parafię w Słupcu, za Biskupów i diecezję, za cały Kościół, za moją rodzinę i przyjaciół oraz ludzi, których spotkałem w życiu i którym tak wiele zawdzięczam i jestem zobowiązany do modlitwy w ich intencji. Całą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zawierzam Jezusowi przez Maryję.

W tym roku – w odróżnieniu od poprzedniego – pielgrzymka jest możliwa, oczywiście z zachowaniem wszystkich wyznaczonych przez GIS wytycznych. Limit pątników to 300 osób. Pozostałym wiernym pozostaje pielgrzymowanie duchowe. – Trwajmy na modlitwie i wspierajmy  pielgrzymów duchowo. Warto w parafii zapisać się do „Grupy 7 – Duchowego Uczestnictwa”, aby wraz ze wspólnotą Kościoła podczas Eucharystii i nabożeństw, trwać na modlitwie. –  kończy duszpasterz.

 

Nasi partnerzy