Poprzeczka coraz wyżej…

  • Napisany przez:

Uzasadnić najważniejszy dogmat chrześcijaństwa, czyli Zmartwychwstanie Jezusa- przed takim niełatwym zadaniem stanął ks. prof. Bogdan Ferdek, podczas dobrze znanego cyklu wykładów ”Drogami wiary i rozumu”.

Ksiądz profesor podkreślał wagę ksiąg Starego Testamentu, które przepowiadały fakt zmartwychwstania, jeszcze wiele stuleci przed czasami Jezusa. Dokonał również analizy licznych chrystofani- objawień Zmartwychwstałego Pana. Cała prelekcja została jednak podsumowana jednym konkretnym wnioskiem-„Zaufanie Bogu” to podstawa. Bez tej postawy nie jesteśmy w stanie ostatecznie przekonać się o prawdziwości fenomenu powstania z martwych.

Naturalnym następstwem wystąpienia ks. Bogdana, była dyskusja z udziałem słuchaczy i przełożonych świdnickiego ”Domu Ziarna”, w którego murach miało miejsce spotkanie.

Ekscytację wzbudził również temat kolejnego wykładu z tego cyklu- ”Czy Jezus mógł się zakochać?” Na to pytanie postara się odpowiedzieć Pani Debora Sianożęcka w poniedziałek, trzeciego czerwca o godz. 17:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.  

Karol Toman

 

 

 

 

Nasi partnerzy