Słupiecki Dzień Rodziny

  • Napisany przez:

Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i narodu. Myśl Jana Pawła II przyświecała Słupieckiemu Dniu Rodziny. 9 czerwca w niedzielę poprzedzającą Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Nowej Rudy, w słupieckiej parafii odbył się piknik rodzinny.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie można było miło spędzić czas na placu przy kościele. Grillowane kiełbaski, pyszna grochówka, popcorn, smaczne domowe ciasto oraz aromatyczna kawa jak również lemoniada z miętą, cytryną i truskawką zachęcały do odwiedzenia kącika gastronomicznego. Wspaniała muzyka zespołów Podzamek Boys oraz Retro cieszyła nasze uszy i sprawiała, że nogi same rwały się do tańca. Wiele uśmiechu dostarczyły występy dzieci z Przedszkola Bajka oraz Mini. Smerfowy taniec w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7 niósł prawdziwą radość życia. Kolorowe bańki mydlane, malowanie twarzy, plecienie wianków, czy robienie ogrodowych żabek sprawiły wiele frajdy i zabawy najmłodszym. Animacje Scholi Załogi Boga zachęcały do zabawy młodszych i starszych. Na rodzinnym pikniku nie mogło zabraknąć rywalizacji sportowych. Ringo, hula-hop, chód na mini- szczudłach to tylko niektóre konkurencje. Wiele atrakcji było w namiocie Nadleśnictwa Jugów. Jak konkursy to i nagrody, które czekały na zwycięzców. Dyplomy wręczone zostały uczniom, którzy odprawili  Pierwsze Piątki Miesiąca. Gratulujemy wytrwałości. Niedzielny ranek i popołudnie można było spędzić miło i rodzinnie podczas Dnia dla Życia i Rodziny. Zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem, czy patrzeć w swojego smartfona lepiej było zabrać mamę, tatę, brata siostrę, całą rodzinę i spędzić ten dzień razem, a miłe chwile uwiecznić na pamiątkowej fotografii w śmiesznych okularach, czy kapeluszu.

Do tego by znaleźć taki czas dla rodziny zachęcał zaproszony gość p. Robert Kościuszko, który określa siebie trzema słowami: mąż, ojciec, powieściopisarz. Przybył do nas z samej stolicy, by dać świadectwo o swoim życiu i swojej rodzinie. W tym dniu gościliśmy również w naszej parafii Pana Piotra Bałandę, który przybliżył nam ideę noworudzkiego Marszu dla Życia i Rodziny. Ta niedziela to dzień dla rodziny, o której tak wiele mówił Jan Paweł II. Fragmenty Listu Papieża Polaka odczytane zostały podczas Słupieckiego Dnia Rodziny. Na Święcie Rodziny nie mogło zabraknąć pysznych tortów. A podarowały je p. Krysia Pająk i p. Dorota Bekalska. Chętnych do skosztowania tych smacznych wypieków było wielu. Dochód z pikniku przeznaczony zostanie na wakacyjny wyjazd dzieci do Chłapowa, na który wybierają się wraz z ks. Marcinem i opiekunami już 22 czerwca. Tegoroczne wakacje dzieci spędzą z Błogosławioną Laurą Vicuna – patronką rodzin. A jaka rodzina jest dla nas wzorem? Oczywiście Święta Rodzina, z której wizerunkiem każdy z nas mógł wrócić do domu. A swoje świadectwo, czy kilka słów zostawić w Kronice Rodzin.

Czym dla mnie jest Rodzina? To moje życie, wiara, nadzieja i miłość, to radość, a czasem smutek, to uśmiech, a czasem łzy. Czasem krzyż, który przychodzi nam nieść, wzloty i upadki. Najważniejsze, że razem, najważniejsze, że z Bogiem. Dobremu Bogu dziękujemy za ten piękny dzień, za słońce, za ks. Marcina pomysłodawcę niedzielnego wydarzenia i za każdego, który swoją pomocą, zaangażowaniem i obecnością sprawił, że ten dzień był wyjątkowy.

Agnieszka

fot. Andrzej Kruk

Nasi partnerzy