Specjalne zadanie dla Ciebie…

  • Napisany przez:

Inicjatywa Ekstremalnej Nocy Fatimskiej „zrodziła się” w momencie ustanowienia Sanktuarium M. B. Fatimskiej, 6 maja 2017 roku, przez Jego Ekscelencję ks. bpa Ignacego Deca, Ordynariusza diecezji świdnickiej.

Idea ta była pomysłem naszych parafian i została przez nas „podchwycona”. Jednym z motywów było godne uhonorowanie 100 rocznicy Objawień Fatimskich i podziękowanie za ustanowienie naszego Sanktuarium – wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o inicjatywie Różańca do granic i innych pięknych akcjach religijnych. Organizujemy Ekstremalne Noce Fatimskie ok. 13 maja na rozpoczęcie Objawień Fatimskich i ok. 13 października na zakończenie – trasy mogą się zmieniać, mieszkamy w górach, istnieje zatem wiele możliwości. Obecna trasa łączy 4 parafie sercańskie – parafię w St. Łomnicy, jedno z najstarszych w diecezji Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej istniejące od 1300 roku w Starym Wielisławiu, parafię Królowej Pokoju i nasze najmłodsze Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na obrzeżach Polanicy Zdroju. Kotlina Kłodzka już w czasach niemieckich – przed II wojną światową – nazywana była „Ziemią Pana Boga”. Znajduje się tu wiele Sanktuariów Maryjnych i kapliczek przydrożnych oraz „porozrzucanych” po polach.

Zapraszamy na EKSTREMALNĄ  NOC  FATIMSKĄ w dniach 7-8 maja 2021 r., z piątku na sobotę.

Będziemy wspólnie modlić się w następujących intencjach: podziękowanie Panu Bogu przez ręce Maryi za ocalenie św. Jana Pawła II; przebłaganie za grzechy aborcji z prośbą o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci; przebłaganie za grzechy ludzi z prośbą o ich wzajemne pojednanie; o nawrócenie Europy i Polski; w intencji rodzin i rozwój Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy. Do tego dołączamy pokorną modlitwę o nowe powołania kapłańskie do seminarium naszej diecezji świdnickiej oraz o powołania kapłańskie i zakonne do naszego Zgromadzenia. Modlimy się również o godne przeżycie dnia 13 maja 2021 r., czyli 40 rocznicy zamachu na Jana Pawła II.

PRZEBIEG ENF: 

20.00 – Msza św. w Sanktuarium M.B. Fatimskiej – odczytanie orędzia Matki Bożej z 13 maja 1917 roku

21.00 – Apel Jasnogórski

–  ok. godz. 21.15 wyruszamy na ENF – Krzyż, figura M. B. Fatimskiej i uczestnicy

Prosimy o wyposażenie się w odpowiedni strój i dobre buty o twardej podeszwie, coś od deszczu, latarki i kamizelki odblaskowe oraz maski i rękawiczki. W nocnej modlitwie mogą uczestniczyć chętni pragnący kontynuować modlitwę różańcową w w/w intencjach – uczestnictwo nie zobowiązuje do bycia na całej Nocy – zależy to od możliwości danej osoby (zawsze można się dołączyć i odłączyć). Uczestniczymy na własną odpowiedzialność, osoby nieletnie mają obowiązek być pod opieką swoich opiekunów pełnoletnich.

TRASA ENF:  

21.15 – wyjście z Sanktuarium M.B.Fatimskiej, idziemy twardym szlakiem do St. Łomnicy (22.45). Odpoczynek u św. o. Damiana (przystanek ok. 20 minut).

23.10 – odczytanie orędzia M. B. Fatimskiej z dnia 13 czerwca i start w kierunku Satrkowa – kościół św. Mikołaja (00.30)

00.45 – odczytanie orędzia M. B. Fatimskiej z dnia 13 lipca i start w kierunku St. Wielisławia do Sanktuarium M.B. Bolesnej (01.45) – (przerwa 20 min)

02.30 – odczytanie orędzia M. B. Fatimskiej z dnia 19 sierpnia i start w kierunku Polanicy Zdrój do kościół Królowej Pokoju (04.00)

04.10 – odczytanie orędzia M. B. Fatimskiej z dnia 13 września i start w kierunku Sanktuarium (05. 45) – błogosławieństwo końcowe i koniec ENF.

Długość trasy ok. 33 km – każdy kilometr to rok życia Pana Jezusa i rozważanie życia i działalności Zbawiciela poprzez modlitwę i kontemplację wzrokiem Maryi Jego Matki. Pomocny w tym jest Różaniec. Dlatego w drodze odmawiamy Różaniec i medytujemy tajemnice różańcowe, w których „umieszczone” jest życie Jezusa i Maryi. Poza terenem zabudowanym będziemy go „przeplatali” znanymi pieśniami religijnymi.

W tej NOCY obejmiemy również naszą modlitwą godne przeżycie dnia 13 maja 2021 r., czyli 40 rocznicy zamachu na Jana Pawła II.

Celem Ekstremalnej Nocy Fatimskiej jest przybliżenie – tak popularnej w naszej Ojczyźnie – idei pielgrzymowania połączonej z modlitwą różańcową. Jest to odpowiedź na prośbę Maryi w Fatimie i obecnie papieża Franciszka w tych trudnych czasach pandemii. Mamy nadzieję, że w tę ekstremalną inicjatywę włączy się również młodzież, która lubi nietypowe wyzwania. A takim „najwznioślejszym” celem ENF jest pokochanie modlitwy różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi z którego to Serca ona wypływa.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

www.sanktuarium-fatimskie.pl

 

Nasi partnerzy