XVI Pielgrzymka maturzystów na Jasna Górę

  • Napisany przez:

Drodzy Maturzyści, przeżywacie ostatni semestr nauki w szkole średniej. Niedługo przystąpicie do egzaminu maturalnego, który da Wam możliwość podjęcia wymarzonych studiów na wyższej uczelni. Dobiega więc końca ważny etap w Waszym młodym życiu i z pewnością towarzyszy Wam myśl dotycząca przyszłości i dorosłego życia, realizacji życiowych planów i marzeń. Modlimy się za Was, byście z pomocą Bożą dobrze przeżyli nadchodzący czas.

Tradycyjnie w tym okresie – przed maturą – młodzież naszej diecezji udaje się z piel-grzymką na Jasną Górę, która jest duchową stolicą naszej Ojczyzny. To miejsce upodobała sobie Maryja, która jest Matką Bożą i naszą. Do Niej udają się ci, którzy szukają u Niej rady i pomocy. Ona zaś – jak kochająca Matka – zawsze nas wysłuchuje i oręduje za nami u swojego Syna. W tym szczególnym miejscu młodzież Diecezji Świdnickiej przed tronem Maryi Królowej doświadcza wspólnoty młodego Kościoła i razem modli się o światło Ducha Świętego na ten szczególny czas, który przeżywa. Korzysta przy tym z doskonałej okazji, aby w czasie gorączkowego przygotowania się do matury, wyciszyć się trochę i powierzyć swoje problemy Maryi Jasnogórskiej.

Zapraszam Was serdecznie do udziału w tej pielgrzymce. Odbędzie się ona w piątek 20 marca br. Najważniejszym jej punktem będzie Eucharystia o godz. 11.00, podczas której w kaplicy Cudownego Obrazu podziękujemy Panu Bogu za lata nauki szkolnej i będziemy prosić o potrzebne dla Was łaski na czas dalszych życiowych decyzji. W programie przewidziana jest także konferencja oraz wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej na słynnych Jasnogórskich Wałach. Postarajcie się w pełni uczestniczyć we Mszy św. poprzez przyjęcie Jezusa w Komunii św. Bardzo Was proszę o wcześniejsze pojednanie się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w Sanktuarium Jasnogórskim.

Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. Przybędą w tym dniu do Jasnogórskiego Klasztoru Wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej Diecezji.

Niech Matka Boża, która spogląda na nas z Cudownego Obrazu pomoże nam na nowo odkryć skarb wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką.

Na czas naszego wspólnego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Pasterz

† Ignacy DEC

BISKUP ŚWIDNICKI

źródło – diecezja świdnicka

Zaproszenie na XVI Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę
20 marca 2020 r.

[ngg src=”galleries” ids=”491″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy