Zaproszenie biskupa świdnickiego na XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

  • Napisany przez:

Drodzy Diecezjanie, dnia 2 lutego br. będziemy obchodzić 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił go św. Jan Paweł II jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i w świecie. W tym dniu pragniemy pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu krocząc drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

W naszej diecezji wieloraką posługę pełnią siostry zakonne z 24 zgromadzeń zamieszkujących w 54 wspólnotach – klasztorach oraz ojcowie i bracia zakonni z 11 zgromadzeń skupionych w 20 wspólnotach. Osoby konsekrowane posługują w takich obszarach życia kościelnego i społecznego jak praca wychowawcza i nauczanie, różne formy opieki nad młodzieżą, katechizacja i inne formy ewangelizacji, pomoc o charakterze duchowym i materialnym. Prowadzą też zakłady opiekuńczo-lecznicze. Zgromadzenia męskie w większości prowadzą duszpasterstwo parafialne i są kustoszami diecezjalnych sanktuariów. W diecezji świdnickiej posługę kontemplacyjną pełnią mniszki Klaryski od wieczystej Adoracji, które w dzień i w nocy trwają przy Panu polecając Mu sprawy Kościoła i całego świata, a także nas wszystkich. Do grona osób konsekrowanych należą także dziewice i wdowy konsekrowane.

W naszej diecezji w dniu 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, po raz kolejny będziemy dziękować Bogu za dar powołania osób konsekrowanych i prosić dla nich o łaskę wierności temu powołaniu. Z całego serca zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich na wspólne świętowanie, które rozpoczniemy w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy (Osiedle Młodych) Eucharystią o godz. 12.30. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, a także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania.

Zapraszam na Eucharystię wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę o modlitwę w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. Przypomnę, że w tym dniu, jak co roku, składamy ofiary, które będą pomocą dla zakonów kontemplacyjnych. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę.

Wszystkie osoby życia konsekrowanego i Was wszystkich polecam opiece oraz wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

      † Ignacy DEC

BISKUP ŚWIDNICKI

zdj. – episkopat.pl

Nasi partnerzy