Zatroskana Matka czeka na Ciebie!

  • Napisany przez:

Serce Matki – wszyscy wiemy, co przedstawia w rodzinie serce matki: ono jest miłością! – te słowa pisze w swoim Orędziu s. Łucja i kontynuuje: istotnie, to miłość skłania matkę do pochylania się nad kołyską dziecka, do poświęcania się, dawania siebie, biegnięcia na pomoc dziecku.

Wszystkie dzieci pokładają ufność w sercu matki i wszystkie wiedzą, że mają w nim miejsce szczególnego swego umiłowania. 

Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali – taka prośba „płynie” z Fatimy. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała łaski i zbawienie.  Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych, dlatego jest tak ważne w „życiu” kościoła.

Zbliża się I sobota miesiąca listopada. Spotkajmy się w tym szczególnym dniu u Matki w Jej Sanktuarium Fatimskim w Polanicy Zdroju – początek godzina 20.00 – zapraszamy.   

Orędzie fatimskie nie zostało definitywnie zakończone wraz z cyklem objawień w Cova da Iria, w roku 1917. Dnia 10 grudnia 1925 r. siostrze Łucji ukazali się w celi domu zakonnego św. Doroty w Pontevedra Najświętsza Maryja Panna i obok niej Dzieciątko Jezus. Dzieciątko położyło jej dłoń na ramieniu, a Maryja pokazała jej w drugiej dłoni Serce otoczone cierniami. Wskazując na nie, Dzieciątko napomniało wizjonerkę tymi słowami: – Zlituj się nad Sercem twej Najświętszej Matki okolonym cierniami, które niewdzięczni ludzie wbijają w każdej chwili, a nie ma nikogo, kto by przez akt zadośćuczynienia te ciernie powyjmował. 

Maryja dodała: – Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia. 

Miesiąc listopad to czas refleksji nad życiem i śmiercią, szczególnie dzisiaj tak bardzo aktualne – pierwsza sobota , to dzień szczególnej modlitwy w „szkole miłości Matki” – choć jesteś zabiegany (dziś wirus nas wszystkich trochę zatrzymał) znajdź czas aby w ten szczególny wieczór być z Matką. 

Zapraszają

Sercanie Biali 

Sanktuarium M. B. Fatimskiej; ul. Reymonta 1 (w GPS wpisz ul. Graniczna 1); Polanica Zdrój 

www.sanktuarium-fatimskie.pl 

Nasi partnerzy