Betlejemskie światło pokoju już w Polsce

  • Napisany przez:

Podczas uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach, 15 grudnia, słowaccy skauci przekazali na ręce naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerki i harcerze ZHP będą dzielić się nim, aby w sztafecie Światła dotarło do wszystkich, którzy chcą je przyjąć.

W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”.

„To Światło będzie dawało moc nie tylko harcerzom, ale tym wszystkim do których je zaniesiemy” – mówiła naczelniczka ZHP do zgromadzonych w sanktuarium harcerek i harcerzy .

Po Mszy Świętej przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł i naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, uroczyście przekazali Światło delegacjom chorągwianym oraz przedstawicielom drużyn i środowisk. Następnie Ogień wyruszył w Polskę, aby harcerki i harcerze podzielili się nim ze swoimi lokalnymi społecznościami. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących  rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

BP KEP

www.zhp.pl

zdj. –  M. Wiraszka/zhp.pl

Nasi partnerzy