Chrystus młodością tego świata

  • Napisany przez:

„Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem” – czytamy w posynodalnej adhortacji apostolskiej „Christus vivit” Ojca Świętego Franciszka do młodych i całego ludu Bożego, która została zaprezentowana 2 kwietnia 2019 r. w Watykanie.

Posynodalna adhortacja apostolska jest podsumowaniem XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, obradującego w 2018 r. w Watykanie na temat: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”.

Ojciec Święty skierował list do młodych. Przypomniał w nim prawdy naszej wiary a przede wszystkim zachęcał do wzrastania w świętości i w trosce o własne powołanie. Papież Franciszek pisze o Maryi – „dziewczynie z Nazaretu”, która jest wzorem dla młodego Kościoła, przytacza również przykłady młodych świętych: św. Sebastiana, św. Franciszka z Asyżu, św. Joannę d’Arc, bł. Andrzeja Phû Yên, św. Kateri Tekakwitha, św. Dominika Savio, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, bł. Zefiryn Namuncurá, bł. Izydora Bakanja, bł. Piotra Jerzego Frassati, bł. Marceli Callo, bł. Klarę Badano. „Niech oni (…) wstawiają się za Kościołem, aby był pełen ludzi młodych, radosnych, odważnych i zaangażowanych, którzy daliby światu nowe świadectwa świętości” – czytamy w adhortacji.

Ojciec Święty poruszył również temat internetu: jego możliwości i zagrożeń płynących dla młodego, współczesnego człowieka.

Papież stwierdza, że mądre, dobre i wartościowe wzrastanie młodych ludzi jest możliwe w stałej łączności z Jezusem, a na zakończenie listu życzy młodzieży, aby z zapałem, wiarą, bez lęku „biegła” – wpatrzona w Najświętsze Oblicze – ku przyszłości Kościoła.

zdj. Pixabay

Nasi partnerzy