Dolnośląscy motocykliści u Królowej Rodzin

  • Napisany przez:

VII Motocyklowa Pielgrzymka Dolnego Śląska do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej – 28 kwietnia, w  Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza św. o godz 11.00, podczas której nastąpiło poświecenie Motocykli.

Pomysłodawcą Pielgrzymki Motocyklistów Dolnego Śląska jest Ireneusz „IRO” Stawicki. Jest to impreza jednodniowa. Po uroczystej Mszy Św. u Ojców Franciszkanów na terenie Bazyliki w Wambierzycach i poświęceniu wszystkich motocykli sformowaną kawalkadą wszyscy ruszają w trasę po przepięknej Ziemi Kłodzkiej. Co roku trasa ma inny przebieg, jednakże za każdym razem kończy się w Kłodzku, gdzie na wszystkich uczestników czekają przygotowane atrakcje. Po drodze odbywają się krótkie postoje w wybranych miejscowościach. To nie tylko chwila przerwy w jeździe, ale także czas na działanie władz tych miast. Motocykliści otrzymują materiały promocyjne, którymi gospodarze starają się ich zachęcić do powrotu w te urokliwe miejsca.

Początek Pielgrzymki Motocyklistów zaczynał się skromnie w 2013 r., łącząc ideę Pielgrzymki z rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

 

źródło, zdj. – www.nowarudabikers.pl

 

Nasi partnerzy