Egzamin dla kandydatów na ceremoniarza

  • Napisany przez:

W sobotę 23 marca po południu, Jan Toporowski, Mateusz Stawicki wraz z księdzem Jackiem, udali się do Świdnicy do Diecezjalnej Poradni Rodzinnej w celu sprawdzenia swojej wiedzy z dziedziny „Liturgia”. W egzaminie na ceremoniarza ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, i ks. Mirosław Benedyk sprawdzali teoretyczną i praktyczną wiedzę 17 kandydatów na ceremoniarzy. Wśród przygotowanych zadań było: przygotować ornat i albę, ustawić konkretne święto w Mszale Rzymskim czy zaprezentować okadzenie w konkretnej części Mszy św. Najtrudniejsze jednak były pytania teoretyczne.

W tym samym czasie (sala obok), ks. Jacek przeprowadził etap diecezjalny konkursu Biblijnego. Najlepsi z najlepszych w nagrodę wyjadą „walczyć” z innymi uczestnikami do Paradyża.

Wracając do naszych lektorów… egzamin zaliczyli więc możemy się cieszyć z nowych ceremoniarzy. 6 kwietnia z rąk ks. bp Ignacego Deca przyjmą posługę ceremoniarza.

Gratulujemy i zapraszamy młodych chłopców do podjęcia pracy przy Ołtarzu Pana, a starszych zachęcamy do pogłębiania wiedzy liturgicznej i zdobywania kolejnych strzebli w Służbie Ołtarza.

ks. Jacek

[ngg src=”galleries” ids=”406″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy