Fatima, wezwanie do przebudzenia ze snu!
„Biedny Pan Jezus. Już nie będę grzeszyła, nie chcę, aby nasz Bóg cierpiał” – to piękne postanowienie podejmowała mała Hiacynta, gdy słuchała opowiadań o Męce Pana Jezusa i wzruszała się do łez. A przy tej okazji pytała: „Dlaczego Pan Jezus został przybity do krzyża?”
Św. Franciszek i Hiacynta – dzieci fatimskie uczyniły swoje życie ciągłym wynagradzaniem
i współcierpieniem z Chrystusem i Maryją. Bez wahania podejmowały post oraz wyrzeczenia i wprowadzały w życie ideę wynagradzania za grzechy swoje i całego świata. Wynagradzanie za grzechy jest sednem fatimskich objawień i stanowi jedno z najważniejszych wezwań Fatimskiej Pani.
Rozpoczęliśmy Wielki Post, to czas również szczególnego „zatrzymania się” i zastanowienia nad kondycją współczesnego świata, człowieka i swoją własną. To również czas wynagrodzenia za grzechy świata i własne. Zbliża się I sobota marca – zapraszamy na kolejną Noc Fatimską do Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju (ul. Graniczna 1), tu będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy – początek godz. 20.00.
W programie Msza św. z przyjęciem Komunii św. wynagradzającej, 15 min. medytacja i Różaniec wynagradzający, a na koniec błogosławieństwo lourdskie, aby Chrystus „pochylający się” nad nami mógł nas uzdrowić z naszych słabości i napełnić ufnością.
Przybądź aby podjąć „walkę” z grzechem świata i własnym. Bo czym jest grzech, jeśli nie wystąpieniem przeciwko Bogu? Przez trwanie w grzechu człowiek zamyka się na działanie bożej łaski. Poszukuje dobra względnego i tymczasowego zamiast Dobra Najwyższego, jakim jest Bóg. Zbacza z drogi Prawdy i zamyka się na miłość. Burzy porządek naturalny stworzony przez Boga na Jego chwałę. Odrzuca przyjaźń Chrystusa i rani Jego Mistyczne Ciało, jakim jest Kościół. Grzech, który pozbawia człowieka Bożej obecności i odbiera Najwyższemu Panu Jego chwałę, staje się przyczyną cierpienia Jezusa i Maryi. Grzech burzy porządek społeczny i wywołuje wojny, powoduje zniszczenia oraz przestępstwa i różne plagi i choroby. Zatem wymaga wynagrodzenia, a tylko człowiek to może uczynić. Dziś gdy
wokół nas tyle zagrożeń, które budzą w nas wiele trwogi i strachu, tym bardziej trzeba nam
„uciekać się” do kochającego Serca Matki. Bo niezwykłe słowa usłyszane przez małe dzieci
fatimskie 13 lipca 1917 roku są jak najbardziej aktualne:
„Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”
o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)
www.sanktuarium-fatimskie.pl