Godzina W. Pokaż, że pamiętasz!

  • Napisany przez:

1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwą się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Gdziekolwiek będziesz w tej chwili zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoją wolność. Pokaż, że pamiętasz. 

Oddajmy hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego, a także mieszkańcom stolicy, którzy wspierali żołnierzy walczących o godność, dobro i sprawiedliwość.

– napisał bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego w specjalnym przesłaniu przed 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Księży kapelanów zobowiązuję, aby 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinę „W” – odezwały się dzwony kościołów i kaplic garnizonowych w całym kraju. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy, refleksji oraz wołaniem o wzajemny szacunek. W modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecam dodanie wezwania za żyjących, a także za poległych i zmarłych Powstańców Warszawskich.

– czytamy w przesłaniu.

Bp Guzdek zwrócił uwagę, aby wspominając Powstanie Warszawskie, przypominać sobie i innym, że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem mamy dawać świadectwo umiłowania Ojczyzny.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w upamiętnienie Powstania Warszawskiego udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

– napisał.

Pełną treść przesłania znajdziecie tutaj:

https://episkopat.pl/przeslanie-biskupa-polowego-wp-jozefa-guzdka-z-okazji-76-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego/

źródło – BP KEP

zdj. – pixabay

Nasi partnerzy