I komunia św. u Sercanów Białych

  • Napisany przez:
Dzień Matki w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju to wielkie wydarzenie religijne. Bo oto siedmioro dzieci z naszej małej parafii przychodzi wraz z Matką do Jezusa Chrystusa i w dzisiejszą uroczystość Dnia Matki przyjmie po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa. Cieszy się Matka Boża gdy widzi dzieci, które przychodzą do Jezusa Chrystusa, tak jak cieszyła się gdy przychodzili do Niej w Fatimie w 1917 roku. Przez małe niewinne dzieci Matka Boża przekazała swoje orędzie do świata, a dzisiaj przyprowadza dzieci w Swoim Sanktuarium, żeby przyjęli Pana Jezusa do swojego czystego serca. Ona pragnie, żeby Pan Jezus prowadził ich przez życie do Ojca.
Do Sanktuarium przybyli wraz z dziećmi ich rodzice, chrzestni, przybyli również najbliżsi dziadkowie i rodzina – dzisiejsza uroczystość miała szczególne miejsce odbywała się przy ołtarzu polowym, przy którym gromadzą się zawsze pielgrzymi gdy przybywają do Matki. Piękne otoczenie i pogoda, którą w tym szczególnym dniu przygotowała Matkę dla swoich dzieci i widok otaczających nas gór i lasów przypominał nam wszystkim o dobroci Boga Ojca, który stworzył ten piękny świat dla człowieka i posłał swojego syna Jezusa Chrystusa aby pozostał z nami w Eucharystii. O tym ojciec Zdzisław przypomniał dzieciom, które przyjęły Pana Jezusa, ale również przypomniał o tym rodzicom, chrzestnym, a także nam wszystkim chrześcijanom. Przypominając o tym zacytował słowa siostry Łucji, która opisała trzecie zjawienie anioła w ten szczególny sposób: Kiedy tam byliśmy, ukazał się nam Anioł po raz trzeci. Trzymał w ręce kielich, nad którym unosiła się święta Hostia, z której spływały krople Krwi do kielicha. Nagle kielich z Hostią zawisł w powietrzu, a Anioł uklęknął na ziemi i powtórzył trzy razy modlitwę:
– „Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty, uwielbiam Cię ze czcią najgłębszą. Ofiaruję Ci przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, obecnego na wszystkich ołtarzach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, które Go obrażają. Przez niezmierzone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi proszę Was o nawrócenie biednych grzeszników”.
Następnie podnosząc się z klęczek wziął znowu w rękę kielich i Hostię. Hostię podał mnie, a zawartość kielicha podał Hiacyncie i Franciszkowi do wypicia mówiąc równocześnie:
-„Przyjmijcie Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, okropnie znieważanego przez niewdzięcznych ludzi. Wynagrodźcie ich grzechy i pocieszajcie waszego Boga!”
Zwrócił również uwagę, że dzisiejszy dzień to dzień radości w naszym Sanktuarium bo siedmioro dzieci to tak jak siedem darów Ducha Świętego, to tak jak siedem Sakramentów św. – możemy powiedzieć, że w Dniu Matki, tej która jest Matką Kościoła właśnie ten kościół Matka nakarmił po raz pierwszy naszych małych parafian Pokarmem Niebieskim, a jednocześnie otworzył ich serca na to aby mogli przystępować do ołtarza Pańskiego i karmić się ciałem Jezusa Chrystusa do końca swoich ziemskich dni.
To wielki dzień i wielka radość dla Matki, która do swego Syna przyprowadziła swoje dzieci. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali te dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej – rodzicom, chrzestnym, katechetom ojcu Kazimierzowi, który przygotowywał dzieci poprzez katechezę, pani Mirce, zespołowi, który „upiększył” dzień pierwszej komunii świętej poprzez piękną muzykę. Panie Boże dziękujemy Ci – jesteś dobry dla swoich dzieci, Maryjo otaczaj nas płaszczem swojej matczynej miłości.
Z wyrazami wdzięczności
o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)
www.sanktuarium-fatimskie.pl

[ngg src=”galleries” ids=”441″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy