Jasna Góra. Rekolekcje dla wszystkich

  • Napisany przez:

Trwają narodowe internetowe rekolekcje na Jasnej Górze. Rekolekcje dla wszystkich są zwieńczeniem dziewięciodniowej modlitwy – Jasnogórskiej Nowenny w intencji pokoju i pojednania, która trwała od 3 listopada. Rekolekcje potrwają do piątku 13 listopada. Każdego dnia będzie podejmowany inny temat.

W programie jasnogórskich Rekolekcji dla wszystkich codziennie, od 11 do 13 listopada, konferencja on-line o 12.00, Msza święta w Kaplicy Matki Bożej o 20.00 i Apel Jasnogórski o 21.00.

Dlaczego narodowe rekolekcje?

W wyjątkowo trudnym dla Polaków momencie, gdy głębokie podziały dotknęły naszych relacji społecznych, naszych rodzin i naszych sumień, potrzebujemy pojednania, uleczenia ran i przypomnienia wartości, które nas na nowo do siebie zbliżą: wzajemnej miłości, szacunku, troski 

– zwracają uwagę organizatorzy.

Należy również pamiętać, że Jasna Góra od wieków jest szpitalem polowym naszego Narodu. To tu czcimy wizerunek Matki Bożej – kobiety głęboko zranionej, a jednak niosącej chrześcijańską nadzieję. Sensem tych rekolekcji będzie właśnie pojednanie, wybaczenie i miłosierdzie, którego w ostatnim czasie bardzo potrzebujemy. 

Apelujemy o pokój, bo tylko czas pokoju może być konstruktywny. Wiele razy w historii Polski ten pokój był wypraszany na Jasnej Górze.

Plan rekolekcji:

12 listopada 

           temat: Prawda i dobro
           katecheza – ks. abp Grzegorz Ryś 
           homilia – bp Andrzej Czaja 
           Apel – ks. bp Adrian Galbas SAC

13 listopada

           temat: Miłość i heroizm
           katecheza – ks. bp Edward Dajczak
           homilia – ks. bp Andrzej Przybylski
           Apel – Ks. Dariusz Wilk CSMA

Debata

  • 12 listopada zapraszamy również na debatę pomiędzy przedstawicielami młodzieży a przedstawicielami Kościoła „Podzieleni/połączeni”, która odbędzie się w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze o godz. 21.30.

źródło – eKai

zdj. – deon.pl

Nasi partnerzy