Kartki świąteczne dla seniorów

Jedno z postanowień adwentowych zaproponowanych w tym roku dzieciom, zachęcało – ”Nie zapominaj o osobach starszych. Okaż im swoją miłość!”

To proste zadanie – mówią ludzie młodzi – kiedy chcemy pokazać swojej najlepszej babci czy cierpliwemu dziadkowi jak ich bardzo kochamy, jak są dla nas ważni. Jeden uśmiech, mocny uścisk, podziękowania za cudowną szarlotkę i rewelacyjne pierogi czy wtulenie się w otwarte zawsze ich ramiona.

Ale jak okazać miłość seniorowi, którego nie znasz? Który mieszka samotnie obok nas, a może w innym mieście? Napiszcie kartki z bardzo ciepłymi życzeniami świątecznymi – zachęcał dzieci ksiądz Marcin na roratach – potem zawieziemy je do Domu Seniora w Nowej Rudzie, zobaczycie jaka będzie ogromna radość.

Życzenia płynące z serca, życzenia świąteczne pełne miłości i nadziei pisane samodzielnie przez dzieci lub pod czujnym okiem rodziców, znalazły swoje miejsce na kolorowych bożonarodzeniowych kartkach. Zwykłe barwne kartoniki, ale może jednak nie aż takie ZWYKŁE! Seniorzy czytając słowa pełne miłości, napisane ręką dziecięcą, zawsze reagowali tak samo – zdziwienie, radość, ogromna radość, wzruszenie i „morze” łez radości. Jedna kolorowa kartka „napisana” sercem potrafi połączyć pokolenia, połączyć zupełnie obce sobie osoby, mieszkające w różnych miejscach, potrafi obudzić miłość i dać nadzieję. W oczekiwaniu na przyjście MALEŃKIEJ MIŁOŚCI powtarzamy za Prymasem Tysiąclecia: „W Święta Bożego Narodzenia każdy człowiek, nawet najstarszy, musi stać się dzieckiem”

źródło – krolowejpolskigluszyca.pl

Nasi partnerzy