Koronka do Krwi Chrystusa

  • Napisany przez:

Maj to miesiąc maryjny, miesiąc matczyny, miesiąc Nabożeństw Majowych. Pełen śpiewu, radości, rozkwitu, budzącego się nowego życia. Maryja – Nasza Królowa – modli się za nami. Św. Maria De Mattias, kobieta charyzmatyczna, odznaczająca się głęboką miłością do Chrystusa Ukrzyżowanego i do „drogiego bliźniego”, mówi tak:

Polecam serdecznie nabożeństwo do Matki Najświętszej. Złóż wszystko w Jej dłonie i niczego się nie lękaj. W każdej potrzebie śpiesz do tej Bolesnej Matki. Miej wiarę.

Kościół pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

W każdy pierwszy piątek miesiąca, tak jak dziś, w Wałbrzyskiej Kolegiacie pw. NMP Bolesnej i Św. Aniołów Stróżów odmawiana jest koronka do Krwi Chrystusa. Przy parafii powstało 5 grup modlitewnych, które regularnie uczestniczą w życiu kościoła i aktywnie biorą udział we wszelkich uroczystościach. W każdej grupie jest 7 osób, które regularnie, dzień w dzień, odmawiają przeznaczone im tajemnice.

W tym miesiącu, maju, modlimy się w intencji ludzi młodych, aby rozeznając swoje życiowe powołanie, potrafili pozytywnie odpowiedzieć Bogu na zaproszenie do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

Różaniec do Krwi Chrystusa – instrukcja obsługi

Przypomnijmy, że koronka składa się z 7 tajemnic obejmujących rozważania do przelanej przez Pana Jezusa Krwi – podczas obrzezania, modlitwy w Ogrójcu, biczowania, koronowania cierniem, na Drodze Krzyżowej, samego ukrzyżowania oraz przebicia boku włócznią. Każda tajemnica to 5 koralików, na których odmawiamy Ojcze Nasz. Kwietniowe rozważania dedykowane Miłosierdziu autorka – S. Gertruda ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa – przyozdobiła w cytaty z Pisma Świętego oraz komentarze prosząc m.in. o zatrzymanie fali islamu, bezbożnictwa i prześladowań, powstrzymanie tych, którzy niszczą czystość i godność w ludziach, uwolnienie wszystkich zniewolonych przez władzę, pieniądze, żądzę posiadania, udzielenie potrzebnych łask cierpiącym i umierającym oraz łaski dobrej spowiedzi. 

Jedna z tajemnic, Tajemnica V, wyprasza: Panie, przez tajemnicę Twojej drogi krzyżowej ogarniaj i przemieniaj Twoim miłosierdziem wszystkich cierpiących na duszy i ciele. Niech swoje cierpienie jednoczą z Twoim, a jeśli taka wola Twoja, niech w Twoich ranach znajdą uzdrowienie.

Oto zestaw potrzebny do modlitwy koronką do Krwi Chrystusa:

Niezbędne akcesoria dla początkujących i zaawansowanych

Różaniec do Krwi Chrystusa

 

red. Marta Chrisidu

Nasi partnerzy