Kościół XXI wieku- EDK 2019

  • Napisany przez:

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku z inicjatywy ks. Jacka Stryczka (prezes Stowarzyszenia Wiosna, które realizuje m.in. projekt Szlachetna Paczka). W 2018 roku Świebodzice pojawiły się na liście ponad 250 miast z 11 krajów skąd można było wyruszyć na 43 km trasę. Wszyscy, którzy chcieli mieli możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny sposób niż dotychczas. W sposób Ekstremalny.

W 2019 roku mamy możliwość kolejny raz podjąć decyzję o przejściu EDK. Ponownie decydujecie się na trud długiego marszu. Znów będziecie szli przez całą noc. Może być mgła, deszcz, śnieg lub błoto. Znów samotnie lub małych grupach oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To niepowtarzalny czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem. Otwarcia na inspirację do zmiany. Ci, którzy przeszli EDK mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki w kościele, inaczej gdy na stopach pojawiły się odciski, nogi stają się ciężkie, raz po raz targane są skurczami, a do końca trasy pozostało jeszcze kilka lub kilkanaście kilometrów.

TEGO SIĘ NIE DA OPISAĆ, TO TRZEBA PRZEŻYĆ.

Więcej o poprzednich edycjach EDK znajdziecie na You Tube (wpisz w wyszukiwarce – edk) oraz stronie www.edk.org.pl

Wychodzimy 5 kwietnia br. po zakończeniu mszy św. w parafii św. Mikołaja. Trasa rozpoczyna i kończy się w Świebodzicach.

Szczegóły realizacji tego wydarzenia będą publikowane w lokalnych mediach, na portalach internetowych oraz na facebooku: EDK Świebodzice.

Chcesz nam pomóc wdrożyć tą ideę zadzwoń na numer 535 145 615.

Nasi partnerzy