Misja przywracania zdrowia

  • Napisany przez:
W niedziele 27 stycznia, w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, już po raz 15 od zaistnienia diecezji świdnickiej, spotkali się lekarze i pracownicy służby zdrowia Ziemi wałbrzyskiej. Mszy świętej przewodniczył Bp Ignacy Dec. Koncelebrowali Ks. Infułat Józef Strugarek –  wieloletni duszpasterz parafii i duszpasterz pracowników służby zdrowia diecezji świdnickiej, Ks. Kan. Andrzej Walerowski –  obecny duszpasterz służby zdrowia w diecezji oraz Ks. Proboszcz Jarosław Żmuda.
Na koniec Mszy Świętej Ks. Proboszcz podziękował wszystkim lekarzom za to, że realizując swoje powołanie włączają się w misje przywracania zdrowia, którą zapoczątkował Jezus Chrystus. 
Po zakończeniu Mszy Świętej odbyło się spotkanie przy wspólnym stole, które stworzyło możliwość złożenia sobie życzeń i wspólnego śpiewu kolęd.
 
Spotkanie noworoczne lekarzy Ziemi Wałbrzyskiej z biskupem świdnickim w Szczawnie, to coroczna tradycja od początku zaistnienia diecezji świdnickiej. Dla Bpa Ignacego Deca było to 54 i ostatnie w tym roku spotkanie świąteczno – noworoczne z różnymi grupami społecznymi i zawodowymi diecezji świdnickiej.
ks. Grzegorz Umiński
 
 

Nasi partnerzy