Młodzież gotowa do służby

  • Napisany przez:

W przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata członkowie Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się na wspólne świętowanie. 

W sobotni poranek w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Wałbrzychu kilkudziesięciu członków Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji świdnickiej spotkało się, aby wspólnie celebrować święto patronalne swoich organizacji. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową, po której sprawowana była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sławomir Augustynowicz. Przypomniał, że pomimo różnic tym, co łączy wszystkich wierzących jest sakrament Chrztu Świętego, który jest gwarancją jedności w Kościele. – Możemy się pięknie różnić, po to, żeby budować żywy Kościół. Gratuluję wam, że pomimo wszystkich trudności i przeciwności, a nawet braku mody na organizacje katolickie trwacie i angażujecie się żywo w swoje wspólnoty parafialne. Pamiętajcie o tym, że te dwie organizacje są mocno zakorzenione w strukturę parafialną. Mają także w swoją ideę funkcjonowania wpisaną perspektywę zasłuchania w głos Kościoła hierarchicznego – mówił diecezjalny asystent AK. Podkreślał, że członkowie tych dwóch organizacji katolickich powinni wykazywać się troską o siebie nawzajem. – Niech to dzisiejsze święto będzie dla nas, duchownych i świeckich inspiracją, abyśmy budując Kościół troszczyli się o siebie, jak w rodzinie – dodał. 

Po Eucharystii uczestnicy przeszli do salek parafialnych, gdzie spotkali się bp. Markiem Mendykiem. Mieli okazję podzielić się swoimi troskami i radościami, zostali również zapewnieni o wsparciu swojego biskupa, będącego jednocześnie Krajowym Asystentem Akcji Katolickiej. Szczególną uwagę bp Marek Mendyk skierował do obecnej młodzieży. – Młodzież jest moją wielką nadzieją. Istnieje takie przewrotne myślenie, że to pokolenie młodzieży jest przegrane. Pandemia pokazała, że nie są ambitni, nie potrafią budować relacji, są zgorzkniali i smutni. Ale młodzież z KSM burzy takie myślenie – mówił bp Marek Mendyk. Na zakończenie spotkania przyjął od trzech nastolatków przyrzeczenia. Antoni, Michalina i Natalia na słowa przyrzeczenia, które wypowiadał ksiądz biskup odpowiadali: „Jesteśmy gotowi”. – Jesteśmy gotowi do służenia Bogu i Ojczyźnie – wyjaśnia Kinga Woźniak, prezes KSM diecezji świdnickiej. – W KSM każdy może być sobą, nie musimy tak, jak w szkole dopasowywać się do środowiska. Możemy otwarcie mówić o tym, co jest dla nas ważne, także o naszej wierze – dodaje.

 

Nasi partnerzy