Modlitwa-na marginesie, czy w centrum?

  • Napisany przez:

Gdyby zadać pytanie – Ile czasu spędzasz na modlitwie? – zdecydowana większość odpowiedziałaby, że za mało. Z całą pewnością nie znalazłby się ktoś taki, kto z podniesionym czołem i czystym sumieniem stwierdziłby, że modli się „w sam raz”, „akurat”, albo „w punkt”.

Trzeba nam spojrzeć prawdzie w oczy, że nasz „dzień za dniem” nie kręci się wokół modlitwy, a sama modlitwa stanowi jedynie niewielki przerywnik, albo znikomy margines w całym morzu naszych zajęć i obowiązków. Tak jest (niestety!!!), choć tak być nie powinno.

Skoro – tak jest – to można usiąść i płakać, albo „wstać z kanapy” i coś z tym zrobić. Idąc tym tropem w parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów zawiązała się Grupa – Wspólnota bez nazwy, bez jasnego planu działania, bez wyraźnie zarysowanych celów, bez kar za nieobecność i bez nagród za przybycie. Zadanie, cel i dążenie jest jedno – MODLITWA. A co dalej? – nie wiadomo. Spotkania Grupy odbywają się w każdy czwartek około godziny 18:30 w Salce przy Kancelarii Parafialnej. Wybraliśmy dwa istotne znaki obecności Pana Jezusa na naszych spotkaniach: SŁOWO BOŻE, które przemawia, uczy, ostrzega i prowadzi oraz ŚWIATŁO zapalonego Paschału, które oświeca, uzdalnia i wskazuje, gdzie Jezus w moim życiu już króluje, a gdzie Go jeszcze nie ma.

Obecnie idziemy drogą ośmiu błogosławieństw, dlatego … zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 18:30.

xg

 

Nasi partnerzy