Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi – cześć i chwała!

  • Napisany przez:

Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię … 

(…) Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, proszą dziś: przyjmij zawierzenie Twego Kościoła. 

W świetle Twojego zmartwychwstania, objawionym tu trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twego Serca, poświęcamy się Twemu Przenajświętszemu Sercu i oddajemy Kościół w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy, bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości. 

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: – w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen.  

Tymi słowami Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił w dniu 24 marca 2020 r. naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Wcześniej poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego dokonał w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  

Bogu niech będą dzięki! 

Jednocześnie trzeba przypomnieć, że 27 lipca 2020 r. przypadła 100 rocznica poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Pana Jezusa.

Był to nie tylko akt zawierzenia Polski przed wojną z bolszewikami, ale to program duszpasterski na kolejne dziesięciolecia dla milionów katolików w naszej Ojczyźnie.

– powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypomniał również, że kiedyś w domach znajdowały się obrazy Serca Pana Jezusa i były prowadzone rekolekcje oraz misje o Jego Najświętszym Sercu.

Prowadziły one ludzi do zaufania Bogu i Jego miłości w trudnych czasach, a tego w XX wieku było nam bardzo potrzeba. 

27 lipca 1920 roku, w obliczu bolszewickiego zagrożenia, biskupi polscy dokonali na Jasnej Górze przed obliczem Matki Aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trzy tygodnie później, 15 sierpnia 1920 roku, rozegrała się zwycięska bitwa na przedpolach Warszawy zwana „Cudem nad Wisłą”. 

To szczególne wydarzenie pokazuje nam ile może „zdziałać” kochające Serce Matki w łączności z Sercem Syna.  

W Fatimie Maryja wyraża wielkie pragnienie Pana Jezusa: Jezus chce się posłużyć tobą (Łucją), aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca i obiecuje: Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu.  

2 sierpnia, w  pierwszą sobotę miesiąca, Sercanie Biali zapraszają czcicieli Maryi do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju, na godzinę 20.00. odbędzie się wtedy Msza święta z możliwością spowiedzi, następnie 15 minutowa medytacja różańcowa i Procesja Światła, podczas której odmówimy Różaniec wynagradzający – w ten sposób wypełniając prośbę Pana Jezusa i Maryi. 

Przybądź! – abyśmy wspólnie „pocieszali” naszą ukochaną Matkę. 

Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

zdj. – polanica.sanktuarium.pl

Na stronie Sanktuarium www.sanktuarium–fatimskie.pl  można będzie obejrzeć transmisję na żywo z I soboty miesiąca. Zapraszamy!

Nasi partnerzy