Niech pokój panuje w ludzkich sercach

  • Napisany przez:

Ojciec Święty zachęcił Polaków do modlitwy, aby pokój panował w ludzkich sercach, rodzinach, społeczeństwach i między narodami. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową zaapelował, by 80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się okazją do szczególnej modlitwy o to, by podobne tragedie nigdy więcej się już nie powtórzyły.

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, pierwszego września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się nazistowską, niemiecką agresją na Polskę. Podczas, gdy w stołecznej Warszawie, w Wieluniu i w innych miastach będą się odbywały wspomnieniowe obchody, z udziałem licznych głów państw z całego świata, wszyscy będziemy modlić się o pokój, aby nigdy nie powtórzyły się tragiczne wydarzenia, sprowokowane przez nienawiść, które przyniosły jedynie zniszczenie, cierpienie i śmierć – mówił Franciszek. – Prośmy Boga, aby pokój panował w ludzkich sercach, w rodzinach, społeczeństwach i między narodami. Zawierzam was wszystkich matczynej opiece Maryi Królowej Pokoju i z serca wam błogosławię.”

Papież przypomniał też o obchodzonym dzisiaj wspomnieniu św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Przybyłach na audiencję środową pielgrzymów zachęcił, by inspirowali się jego świętością i nauczaniem. Wskazał, że św. Augustyn pokazuje, iż droga życia duchowego prowadzi do Boga i do najbardziej potrzebującego bliźniego.

Papieska audiencja

Vatican news

Nasi partnerzy