Nigdy nie jest za późno…

  • Napisany przez:
Jutro pierwsza sobota sierpnia. W tym dniu Maryja zaprasza nas na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Niektórzy pytają: po co nam to nabożeństwo? Nie zapominajmy, iż to „Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi” o czym mówi w 1917 roku w Fatimie. Zatem widzimy, że sam Stwórca Nieba i Ziemi wyciąga pomocną dłoń człowiekowi przez Maryję, a to winno zupełnie zmienić nasze spojrzenie.
– „Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych” – to słowa skierowane do Łucji wyrażające prośbę ludzi do Maryi w 1917 roku. Dziś również ludzie prosiliby o uleczenie z różnych chorób, szczególnie prosiliby o koniec pandemii, ale zwróćmy uwagę na odpowiedź Maryi: – „Tak, niektórych uleczę w ciągu roku” – i przybierając wyraz smutniejszy powiedziała: – „Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”. Widzimy zatem, że zdrowie fizyczne choć ważne – jest to dar Pana Boga – to jednak trzeba bardziej troszczyć się o nasze życie wieczne.

Siostra Łucja z wielką prostotą poucza wszystkich wątpiących w sens tego nabożeństwa, mówi, iż „Bóg jest Ojcem i lepiej od nas rozumie potrzeby swoich dzieci” i pragnie „ułatwić nam drogę dostępu do Siebie”. Również dziś nic na aktualności nie straciły słowa siostry Łucji: „Najświętsza Maryja Panna obiecała odroczyć bicz wojny na czas późniejszy, jeśli to nabożeństwo będzie propagowane i praktykowane. Możemy spodziewać się odłożenia przez nią kary proporcjonalnie do wysiłków, jakie zostaną podjęte, by promować nabożeństwo, ale obawiam się bardzo, że moglibyśmy uczynić więcej, niż czynimy, i że Bóg, mniej niż zadowolony, może podnieść ramię swego Miłosierdzia i pozwolić, by świat został spustoszony przez to oczyszczenie, które będzie jak nigdy dotąd straszliwe, straszliwe” Czy je propagujemy?

Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała łaski i zbawienie. Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych, dlatego jest tak ważne w „życiu” Kościoła.

Wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią Różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca jest wciąż wezwaniem dla Kościoła i każdego z nas osobiście; nadal możemy stwierdzić z pokorą, iż moglibyśmy więcej uczynić, by było ono znane i praktykowane. Dlatego serdecznie zapraszamy na 7 sierpnia, pierwszą sobotę miesiąca, do Sanktuarium MB Fatimskie do Polanicy Zdroju na godzinę 20.00. Od tej godziny zaczynamy nasze wynagradzanie Matce za nasze grzechy ale i grzechy inny.

Sanktuarium MB Fatimskiej, Polanica Zdrój ul. Graniczna 1.

Zapraszają Sercanie Biali

www.sanktuarium-fatimskie.pl

fot. franciszkanie.pl

Nasi partnerzy