O tożsamości mężczyzny słów kilka czyli warsztat św. Józefa

  • Napisany przez:

Już 19 marca w dniu św. Józefa zapraszamy na spotkanie formacyjne dla mężczyzn, które odbędzie się w parafii pw. śś. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Temat: „Jakim ojcem był św. Józef? Ojcostwo”. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00.

Pierwszy warsztat (19 lutego) był okazją do wprowadzenia i wytłumaczenia skąd nazwa i pomysł. Uczestnicy usłyszeli:

Warsztat to miejsce, w którym naprawia się zepsute rzeczy np. jest warsztat samochodowy, warsztat szewski, stolarski lub warsztat jubilerski. W warsztacie, w zależności od jego przeznaczenia są różne narzędzia. Innych narzędzi używa stolarz i innych narzędzi używa mechanik samochodowy. Gdy psuje mi się auto, udaję się do mechanika, gdy mój zamek w kurtce się zepsuje idę do zakładu krawieckiego, kiedy chcę nowe meble idę do stolarza. A gdzie pójdę, kiedy psuje się moje życie? Kiedy relacje rodzinne są bardzo trudne? Kiedy nie wiem, jak znaleźć kontakt z dziećmi, z żoną? Gdzie się udać, jeśli moje małżeństwo stało się tylko formalne i brak w nim miłości? Gdzie pójdę, kiedy nie radzę sobie z grzechem? Co zrobię, jeśli do mojego życia przyplącze się nienawiść, nieczystość, kłamstwo, obmowa? Jest taki warsztat, który radzi sobie z takimi sprawami, w którym można to wszystko naprawić lub zbudować na nowo. Jest to warsztat Pana Boga, w którym pracuje św. Józef! Chcemy stanąć przed Panem Bogiem ze świętym Józefem, aby wziąć na warsztat nasze męskie serca. Co dziś wymaga naprawienia w Twoim życiu? Z czym sobie nie radzisz? Co się popsuło? Zadaj sobie to pytanie właśnie teraz. Dlaczego przyszedłeś? Czego pragniesz?.

Podczas spotkania formacyjnego uczestnicy usłyszeli konferencję dotyczącą tożsamości mężczyzny.

Tożsamość mężczyzny, wynika z powołania, które otrzymał od Pana Boga w Raju. Bóg, stwarzając człowieka jako mężczyznę i kobietę, dał im specyficzne, odrębne, ale i równocześnie uzupełniające się powołanie. Mężczyzna nie odnajdzie swojej tożsamości, w konsekwencji nie zrozumie, na czym polega jego zadanie wobec siebie samego, wobec małżonki, rodziny, tych wokół których żyje, jeśli nie odkryje do czego wzywa go Pan Bóg od początku stworzenia.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Nasi partnerzy