Opłatek parafialny w Pieszycach

  • Napisany przez:

W niedzielę 13 stycznia już po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich parafian w Centrum Kultury w Pieszycach. Rozpoczęło się wspólną modlitwą. Następnie został wystawiony spektakl pn. „Mirra, kadzidło i złoto” przygotowany przez aktorów Ogólnopolskiego Teatru „William-Es” z Zamku Książ, który wprowadził widzów w świąteczny nastrój. Ciekawa inscenizacja spotkała się z entuzjazmem wszystkich obecnych.

Później uczestnicy spotkania wspólnie odśpiewali kolędy przy akompaniamencie naszego organisty. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wystawili jasełka w specjalnie przygotowanych strojach oraz w bożonarodzeniowej scenografii. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, które spodobały się wszystkim zebranym. Do całej społeczności parafialnej w imieniu wszystkich duszpasterzy ks. proboszcz  prał. Edward Dzik, skierował najserdeczniejsze życzenia.

Nastąpiło tradycyjne połamanie się opłatkiem przy składaniu sobie wzajemnych życzeń. Na zebranych czekał poczęstunek, przygotowany przez Akcję Katolicką. Parafianie przybyli na spotkanie opłatkowe bardzo licznie i nie brakowało im energii do wspólnego kolędowania. Uroczystość upłynęła w bardzo sympatycznej atmosferze i stała się okazją do integracji parafian.

 

P.B.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”368″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy