Palos-bus, czyli historia Zakonu Paulinów

  • Napisany przez:

Specjalnie z Węgier do Świdnicy przyjedzie mobilne muzeum paulinów, tzw. „PALOS-BUS”, w którym znajdzie się prezentacja historyczna ukazująca życie bł. Euzebiusza i początki Zakonu Paulinów, przygotowana z okazji 750. rocznicy jego śmierci.

Autobus stanie w świdnickim Rynku (obok wejścia do biur ŚOK), w poniedziałek 27 stycznia rano i będzie dostępny dla zwiedzających do wieczora. Warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji, by odwiedzić tę wyjątkową wystawę. „Palos-bus” odwiedzi tylko niektóre paulińskie klasztory w Polsce, Słowacji i Chorwacji. Wystawę otworzył w Budapeszcie 20 stycznia 2020 r. Kard. Erdo. Po kilku dniach mobilne muzeum wyruszyło w trasę do Polski. 25 stycznia wystawę na Jasnej Górze zainaugurował o. Generał Arnold Chrapkowski i o. Marian Waligóra, Przeor klasztoru na Jasnej Górze.

Oprócz Częstochowy i Świdnicy muzeum odwiedzi także Toruń, Wrocław i Warszawę. –„Przyjazd „Palos-busa” do Świdnicy to wyjątkowe wydarzenie dla naszej wspólnoty klasztornej i całego miasta – mówi przeor o. Dariusz Laskowski – Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób przybliżyć naszym parafianom i wszystkim świdniczanom historię naszego zakonu i postać bł. Euzebiusza. Myślę, że warto pojawić się w węgierskim autobusie i zwiedzić jeżdżącą wystawę – tym bardziej, że będziemy
ją gościć w Świdnicy tylko jeden dzień”.

[ngg src=”galleries” ids=”485″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy