Panu Bogu dziękuję, proszę i przepraszam

  • Napisany przez:
Ordynariusz świdnicki biskup Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.
– Przeżywamy w bazylice niecodzienną uroczystość 50-lecie kapłaństwa naszego wielkiego rodaka ks. bpa Ignacego Deca, którego ogromnie cenimy i podziwiamy za jego aktywność i odwagę. Potrafi zająć swoje stanowisko nie przejmując się, że zostanie wyśmiany, oceniony jako niedzisiejszy. Głosi zdrową naukę katolicką wolną od liberalizmu i konsumpcjonizmu – mówił kustosz sanktuarium, o. Sylwester Skirliński.
W homilii ks. Marian Biskup, przyjaciel biskupa mówił, że jubileusz 50 -lecia święceń kapłańskich to szczególny czas wdzięczności Panu Bogu.
– Bóg o Tobie nie zapomniał, na pewno nie jesteś Bogu obojętny jako człowiek, jako kapłan jako biskup. Jubileusz to czas wdzięczności, czas refleksji odpowiedzi na ważne pytania. Jako kapłan chcesz dziękować Bogu, który objawił ci swoją bezinteresowną miłość, który wobec ciebie wyszedł ze swoją inicjatywą, Bogu, który osobiście do ciebie przemówił.
-Od 50 lat tu przybywam, żeby Panu Bogu wypowiedzieć słowo dziękuję, proszę i przepraszam – mówił bp Ignacy Dec w Leżajsku. Przypomnijmy, że biskup Ignacy Dec urodził się 27 lipca 1944 r. w Hucisku koło Leżajska, w dawnym województwie rzeszowskim, obecnie podkarpackim.

źródło – eKai

zdj. – sanktuariapolskie.com.pl

 

Nasi partnerzy