Papież uszedł z życiem

  • Napisany przez:

13 maja 1917 r. blisko Fatimy, w Portugalii, troje dzieci doznaje objawień Pięknej Pani (o czym piszemy tutaj), która okazała się być Matką Boga. 13 maja, 40 lat temu, Papież Jan Paweł II, ledwo uszedł z życiem.

Objawienia, które dziś zna cały świat. Objawienia Fatimskie. Nadal owiane tajemnicą. Rozpoczęły proces zmian, który trwa po dziś dzień. Do Fatimy przybyli ostatni czterej Papieże. Jan Paweł II zawitał tam osobiście cztery razy, każdy raz miał szczególny powód…

Pierwszy raz przybył tu w 1982 roku, dokładnie rok od zamachu na Jego życie. Wiedział, że to Matka Boża Fatimska ochroniła Go od śmierci i wskazała drogę dalszego pontyfikatu.

Czyjaś ręka strzelała, inna prowadziła kulę. Byłem już właściwie po tamtej stronie – tak Jan Paweł II opisywał zamach na swoje życie, który miał miejsce 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra w Rzymie. Miało to miejsce w 64. rocznicę pierwszego Objawienia Pięknej Pani w Fatimie.

O godz. 17:00 Papież Jan Paweł II objeżdżał w odkrytym jeepie plac św. Piotra. Błogosławił przybyłych na środową audiencję pielgrzymów. 19 minut później turecki płatny zamachowiec – Mehmet Ali Agca – oddał trzy strzały do przejeżdżającego papieża. Ojciec Święty nie miał prawa przeżyć. Ciężko ranny pojechał do kliniki Gemellego. Zamachowca zatrzymano. Podczas trwającej pięć godzin operacji lekarze starali się powstrzymać upływ krwi i pozszywać rozszarpane kulami jelita. W tym czasie na pl. Św. Piotra trwała modlitwa „składana na ręce Maryi”.

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce, dziś, w dzień 40 rocznicy zamachu, „złożono na ręce Maryi” podziękowanie Panu Bogu za ocalenie Papieża Polaka. Poniżej link do transmisji polowej Mszy Św. dziękczynnej za cudowne ocalenie Ojca Świętego od śmierci. Mszy przewodniczył J.E. Abp. Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Nasi partnerzy