Patronalne święto nowego wikariusza

  • Napisany przez:

Panie pozwól mi umierać z rękoma spracowanymi miłosierdziem – to słowa Świętego Kamila – patrona ks. wikariusza Kamila Osieckiego, który wraz z ks. Bartoszem Tusińskim od niedawna pełni posługę duszpasterską w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupiec.

Zgromadziliśmy się w słupieckiej świątyni, aby podczas Eucharystii dziękować za dar życia i kapłańskiego powołania ks. Kamila z racji Jego patronalnego święta. Jak powiedział nam sam Solenizant, imię Kamil w języku arabskim oznacza „pomocnik Kapłana”.

„Mam świadomość, że jestem pomocnikiem Najwyższego Kapłana. Módlcie się za mnie, bym zawsze robił Jego dzieło”- mówił do parafian.

Ks. Kamil wygłosił do nas również słowo, w którym zachęcał do umiejętnego słuchania słowa Bożego: słuchać i wcielać  je w życie; by zrozumieć słowo  Boże, należy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: co Bóg mówi? co Bóg mówi do mnie? jak ja odpowiem Bogu?

Pan Bóg nas tak często potrafi zaskakiwać, przychodzi do nas poprzez ludzi, czasem ze słowem pocieszenia, czasem ze słowem pouczenia, a może czasem nakłaniając  do nawrócenia. Może warto zastanowić się, czy potrafimy być  podobni do miłosiernego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii,  który potrafi wzruszyć się na widok potrzebującego, poświęcić swój czas i dobra, aby udzielić pomocy?  Wsłuchajmy się w słowa, które kieruje do nas sam Jezus, nakłaniając nas do okazywania miłosierdzia. Niech będą dla nas życiowym drogowskazem i zadaniem na dziś, jutro, zawsze…:  Idź, i ty czyń podobnie!

Na zakończenie eucharystycznego spotkania były życzenia i kwiaty.

Księże Kamilu życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Darów Ducha Świętego. Niech Jego Światło opromienia każdy dzień życia i kapłańskiej posługi. By nie brakowało codziennej ludzkiej życzliwości, a nasza wspólnota parafialna  była domem i rodziną.

Z darem modlitwy Parafianie.

Agnieszka

 fot.- Agnieszka Kruk

[ngg src=”galleries” ids=”459″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy