Pierwsi pątnicy na Jasnej Górze

  • Napisany przez:
Jasna Góra przywitała pierwszy „pielgrzymkowy szczyt”. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły do Częstochowy tysiące pątników. Wszystkim towarzyszyła modlitwa o owoce Ducha Świętego, nowe powołania i za Polskę.
Do sanktuarium dotarły pierwsze w tym roku duże grupy pieszych pątników. Wszyscy w drodze rozważali hasło roku duszpasterskiego w Polsce: „Bądźmy świadkami Miłości”, modlili się w intencji swoich rodzin, ale przede wszystkim za Ojczyznę. Jak powiedział Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej na temat ruchu pielgrzymkowego #PolskaPielgrzymuje:

„Chrześcijanin to jest homo viator, ten, który jest ciągle w podróży. Całe nasze życie jest jedną wielką pielgrzymką, jesteśmy w drodze do domu Ojca. Jesteśmy ludem pielgrzymującym, jako Kościół także jesteśmy ludem pielgrzymującym”.

Pielgrzymi w tym roku wędrują do tronu Matki Bożej z prośbą m.in.: o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz z intencją dziękczynną w 40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i na Jasną Górę. Ponosząc owoce trudów oraz wyrzeczeń, modlą się na różańcu, spotykają na konferencjach, uczestniczą w Drodze Krzyżowej, odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

oprac. – Inka Zembrzuska

na podstawie BP KEP/ deon.pl

zdj. – Pixabay

Przypominamy, że pielgrzymka świdnicka wyruszy 30 lipca o godz. 10.00 z Wałbrzycha z kościoła Aniołów Stróżów. Poniżej zamieszczamy trasę pielgrzymki świdnickiej.

Szczegółowe informacje na plakacie.

https://pielgrzymka-swidnicka.pl/index.php/trasa-pielgrzymki-5

Nasi partnerzy