Pierwsza sobota miesiąca w Sanktuarium MB Fatimskiej

  • Napisany przez:

Jezus ogłasza w Pontevedra, że grzechy, które bolą Go najbardziej, wiążą się z wystąpieniem przeciwko Jego Matce i szydzeniem z Jej Niepokalanego Poczęcia, z Jej Bożego Macierzyństwa i z Jej Wieczystego Dziewictwa.

Więcej, mówi On o wyśmiewaniu czczenia Maryi w Jej świętych wizerunkach i o walce, by z serc dzieci wyrwać pobożność maryjną! Czy nie powinny zastanawiać nas te słowa Jezusa, które wypowiedział sam Zbawiciel w Pontevedra w 1925 r. – w objawieniu tym udzielonym Siostrze Łucji, o tyle szczególnym, że bezpośrednio nawiązującym do Objawień Fatimskich, szczególnie prośbą zapowiedzianą 13 lipca 1917 r.? Warto nad nimi się zatrzymać i zastanowić – zbliża się pierwsza sobota października – dzień szczególny w miesiącu różańcowym.

Jak zauważa „znawca” Objawień Fatimskich Wincenty Łaszewski w artykule z 26.03.2015 r.: te obelgi, o których mówi Zbawiciel, nie nabrały jeszcze charakteru szatańskiej „epidemii”. Z jednej strony, poprzednim pokoleniom zostało oszczędzone programowe wystąpienie przeciwko Królowej Nieba i Ziemi, z drugiej, możemy zaryzykować twierdzenie, że objawione w Pontevedra nabożeństwo pierwszych sobót nie było w minionych dziesięcioleciach tak aktualne jak dziś. Może więc słowa Jezusa dotyczą naszych czasów. Może grzechy i obelgi skierowane przeciwko Maryi staną się groźną chorobą epoki dzisiejszych chrześcijan. Stawiamy ostrożne pytanie: czyżby czekały nas czasy prześladowania tego, co Maryjne? (Wincenty Łaszewski NDz 26.03.2005). Chyba trudno jest nie zgodzić się z jego słowami.

Zapraszamy na I sobotę miesiąca do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju (klasztor Sercanów Białych, ul. Graniczna 1) na godzinę 20.00. Msza św., a później 15 minutowa medytacja i jeśli pogoda pozwoli Procesja Światła po górach wokół klasztoru – przybądź Matka czeka na Ciebie.

Zapraszają – Sercanie Biali

www.sanktuarium-fatimskie.pl

 

Nasi partnerzy