Pierwsza sobota miesiąca u Sercanów

  • Napisany przez:

„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Te słowa słyszą małe dzieci fatimskie podczas objawienia 13 lipca 1917 r., gdy Matka Boża ukazała dzieciom przerażającą wizję piekła i nic nie straciły na swojej aktualności. Rozpoczynając Nowy Rok 2020 przypominamy je jako troskę naszej Matki, bo dalej Maryja mówiła: „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.
Prośbę swoją Maryja powtórzyła 10 grudnia 1925 r. objawiając się siostrze Łucji z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone swoje serce. Dzieciątko powiedziało:
“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Maryja powiedziała:

“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć kolejnych miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

4 stycznia tradycyjnie spotykamy się w Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju (GPS ul. Graniczna 1) na nabożeństwie I soboty miesiąca – naszej modlitwie będzie
przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Początek godz. 20.00 – odpowiedzmy na prośbę Jezusa i Maryi i przybądźmy do Matki. Tu znajduje się Figura M.
B. Fatimskiej, która peregrynowała po wszystkich parafiach naszej Diecezji – to przed Nią się modliliśmy i „wypowiadaliśmy” nasze troski i kłopoty. Ona zna nasze serca i nasze problemy i czeka na Ciebie.

Zapraszamy serdecznie – Sercanie Biali.

Nasi partnerzy