Polanica Zdrój. Matka czeka, słucha i zaprasza…

  • Napisany przez:

Miesiąc grudzień, to szczególny czas „spoglądania” na Maryję. Poprzez czas Adwentu przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, aby zaśpiewać z radością „Ona Boga na świat nam przyniosła”.

Ale zanim będziemy przeżywać tę radosną nowinę, wcześniej przypomnimy sobie jak wielką łaskę Bóg „wlał” w Jej Serce, chroniąc Ją przed zmazą grzechu pierworodnego już od chwili poczęcia. Mając na uwadze przyszłą świętość Jezusa, Matka Boża została objęta szczególną Bożą troską – „błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Owoc żywota Twojego – Jezus”. W tym właśnie miesiącu przypominamy sobie ogłoszenie dogmat o „Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”, który został ogłoszony bullą Ineffabilis Deus 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX. Brzmi on: (…) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni
powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć” – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia
Najświętszej Maryi Panny i radosny czas oczekiwania adwentu, to szczególny powód do
radości dla nas chrześcijan, a jednocześnie dzieci naszej ukochanej Matki, która nie
doświadczyła skutków grzechu pierworodnego.
Zatem w tym miesiącu mamy tak wiele powodów aby podziękować Panu Bogu za dar
Maryi, ale również to bardzo dobra okazja, aby przeprosić Ją za wszelkie grzechy i
bluźnierstwa, którymi ranimy Jej Matczyne Niepokalane Serce.

Dlatego zapraszamy na I sobotę miesiąca do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy, aby jak w każdą I sobotę miesiąca modląc się wspólnie „wyciągać” kolce z Jej Niepokalanego Serca. Porządek jest zawsze podobny, podyktowany przez Maryję – Msza św. godz. 20.00, a później 15 minutowa medytacja różańcowa i Różaniec wynagradzający. To czas szczególny – modlitwa z Matką, ostatnia w tym 2020 roku – zapraszamy.

Sercanie Biali.

Sanktuarium M. B. Fatimskiej; ul. Reymonta 1 (GPS ul. Graniczna 1); Polanica Zdrój

Nasi partnerzy