Rekolekcje on-line ks. Krzysztofa Ory

  • Napisany przez:

Ksiądz Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego świdnickiej kurii biskupiej zaprasza do wspólnych rozważań rekolekcyjnych na podstawie książki abp. Fultona Sheena „7 grzechów głównych”.

w-Akcji: Dlaczego, jako myśl przewodnią swoich rozważań rekolekcyjnych wybrał ksiądz tę książkę?

Ks. Krzysztof Ora: Abp Fulton Sheen, który żył w latach 1895 do 1979, był i jest niezwykle cenioną i popularną postacią w Stanach Zjednoczonych. W Polsce za sprawą wielu publikacji, które są zapisem wygłoszonych przez niego niegdyś w mediach konferencji, teraz i my mamy możliwość poznać jego wyjątkową charyzmę w głoszeniu Ewangelii. Arcybiskup był mistrzem w swojej epoce jeśli chodzi o korzystanie z mediów, z radia i telewizji wykorzystując je jako bardzo skuteczną ambonę. Dzięki jego zaangażowaniu w dostępne wówczas środki przekazu wielu ludzi się nawróciło. Przypuszczam, że gdyby abp Sheen pełnił dzisiaj swoją posługę, na pewno korzystał by z możliwości jakie daje obecnie internet. A kierując się przykładem wielkiego ewangelizatora wydało mi się dobrym pomysłem by w czasie niemalże powszechnego dostępu internetu, posłużyć się tym medium w przekazie Dobrej Nowiny. Ze względu na trwający Wielki Post, który przeżywamy w tym roku w nadzwyczajnej formie, interesujące i bardzo na czasie wydało mi się nauczanie dotyczące siedmiu grzechów głównych i to właśnie w interpretacji abp. F. Sheena. Można powiedzieć, że przez namysł na kondycją naszego sumienia, promujemy jednocześnie osobę Arcybiskupa, który mamy nadzieję doczeka się szybkiej beatyfikacji.

w-Akcji: Kiedy usłyszymy kolejne rozważania?

Chciałbym, korzystając z publikacji wydanej przez wydawnictwo „W drodze”, do rozpoczęcia obchodów Triduum Paschalnego, przyjrzeć się kolejnym grzechom głównym. Póki co w internecie dostępne jest nagranie poświęcone grzechowi gniewu, zawiści i nieczystości. W kolejce czekają: pycha, łakomstwo, lenistwo, chciwość. Zapraszam do wspólnych medytacji pod przewodem abp. Fultona.

zdj. – kościół-wiara.pl

Nasi partnerzy