Rozpoczął się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

  • Napisany przez:

Tegoroczne obchody Tygodnia św. Krzysztofa, ze względu na epidemię koronawirusa, będą odbywały się przede wszystkim w parafiach. Ważnym ich punktem będzie jak co roku błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz modlitwa o to, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

Ponadto, w Dzień św. Krzysztofa, 26 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się specjalna modlitwa za wszystkich kierowców i podróżujących misjonarzy na całym świecie.

 W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby włączyli się w „Akcję św. Krzysztof” i za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. Do włączenia się w akcję zaprosił też bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji w specjalnym komunikacie wydanym na ten czas. Bp Mazur podkreślił, że w warunkach misyjnych dostęp wiernych do Eucharystii jest możliwy właśnie dzięki środkom transportu, którymi poruszają się misjonarze.

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Miva Polska podkreślił, że Tydzień św. Krzysztofa i Akcja św. Krzysztof  „to doskonała okazja do tego, by podjąć temat bezpieczeństwa na drogach,  a przy okazji zaprosić do pomocy na rzecz misjonarzy”.

Zachęcam do przekazania 1 grosza za 1 kilometr bezpiecznej jazdy, właśnie na środki transportu dla misjonarzy. W duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji.

– powiedział.

W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy, w 34 krajach świata. Wśród zakupionych dotąd pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale również motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych. 

Misjonarze informują nas, że właśnie w czasie pandemii, zakupione pojazdy pełnią szczególnie ważną rolę, pomagają duchownym w dotarciu do chorych i udzieleniu im sakramentów. W tym roku mamy już 50 nowych próśb o zakup pojazdów i wciąż ich przybywa.

– podkreślił dyrektor MIVA Polska. Dodał, że  misjonarz, to człowiek, który ma udawać się w dalekie strony, by być obecnym wśród ludzi, pomagać im, dawać świadectwo wiary, głosić Ewangelię i nauczać.

  BP KEP

Nasi partnerzy