Rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa

  • Napisany przez:

 „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” – tegoroczny tydzień św. Krzysztofa pod tym hasłem potrwa od 21 do 28 lipca.

XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z towarzyszącą mu „Akcją św. Krzysztofa” po raz 20. organizowany jest przez MIVA Polska – misyjną organizację powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski. W tym czasie wspominając postać św. Krzysztofa, patrona kierowców, szczególną troską otaczani są w Kościele w Polsce misjonarze i misjonarki na całym świecie. W odpowiedzi na ich prośby, prowadzone są zbiórki na pomoc w zakupie środków transportu.

„MIVA Polska zachęca do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Przypomina też o odpowiedzialności użytkowników za bezpieczeństwo na drogach i konieczności tworzenia kultury oraz wzajemnego szacunku na drogach” – podkreślił w komunikacie Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

Biskup Mazur zwrócił się z prośbą do wiernych o udział w misyjnej „Akcji św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

„Bądźmy szczerze wdzięczni za Bożą opiekę i pomoc podczas naszych podróży i kierowania pojazdami i zechciejmy wesprzeć głosicieli Ewangelii na wszystkich kontynentach” – napisał Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, zachęcając do organizacji w parafiach w całej Polsce zbiórek na pojazdy misyjne.

źródło/zdj. – BP KEP

Nasi partnerzy