Seminarium odnowy cz. II

  • Napisany przez:

W Pieszycach w parafii pw. św. Antoniego z Padwy, 17 lutego przeżywaliśmy niedzielę ewangelizacyjną. Grupa osób świeckich ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca z parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie wraz z księdzem Krzysztofem Augustynem, przybliżyli nam ideę Seminarium Odnowy Wiary. Ks. Krzysztof Augustyn zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Jakie są Księdza doświadczenia z SOW?

Niecałe dwa lata temu miałem okazję prowadzić SOW w parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, gdzie posługuję jako wikariusz. Muszę przyznać, że było to bardzo duże wydarzenie, które wymagało ogromnego nakładu pracy, poświęconego czasu i serca, zarówno mojego, jak i wielu osób, bez których seminarium nie mogłoby się odbyć. Widzę także z perspektywy czasu, jak do poprowadzenia tego dzieła przygotowywał mnie Bóg poprzez uczestnictwo w wielu kursach prowadzonych przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji. SOW to bardzo dobre narzędzie do ożywienia życia parafii, a przede wszystkim do rozpoczęcia budowania środowiska ewangelizacyjno – formacyjnego w danym miejscu. Osoby, które po przeżyciu seminarium dalej wzrastają we wspólnocie, odpowiednio pokierowane, wspaniale potrafią prowadzić kolejne dzieła ewangelizacyjne.

Jaki wpływ na ludzi, których Ksiądz zna, miało SOW?

Przełomowy. Szczególnie dla osób trwających do dziś we wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, która powstała na zakończenie SOW. To największa radość dla mojego kapłańskiego serca, kiedy widzę jak dynamicznie wzrastają. Dziś cieszy mnie to, że przeżywają swoją codzienność w żywej relacji z Bogiem, który przestał być dla nich kimś dalekim, niepoznawalnym, a stał się najbliższą osobą w ich życiu. To prowadzi też do tego, że potrafią dzielić się tym doświadczeniem z innymi – poprzez dawanie świadectwa, uczestnictwo w ekipach kursów ewangelizacyjnych czy współprowadząc rekolekcje.

rozmawiał ks. Rafał Szuba

Nasi partnerzy