Specjalne zadanie – wykonane!

  • Napisany przez:

VII Ekstremalna Noc Fatimska zakończyła czas modlitwy w Sanktuarium M. B. Fatimskiej, który rozpoczął się w pierwszą sobotę października. Od tego czasu trwało Jerycho Różańcowe, które było „przepełnione” modlitwą różańcową w różnych intencjach.

Główne intencje: przebłaganie za grzechy i świętokractwa współczesnych ludzi, nawrócenie Europy i Polski, o pokój na świecie, w intencji rodzin, aby były silne Bogiem. Do tego dołączyliśmy pokorną modlitwę o nowe powołania kapłańskie do seminarium naszej diecezji świdnickiej oraz o powołania kapłańskie i zakonne do naszego Zgromadzenia i innych wspólnot zakonnych – dziś jest to tak bardzo potrzebna modlitwa z powodu zmniejszającej się ilości powołań.
Cieszy, że obok tradycyjnie postrzeganych wiernych w średnim wieku, wzięli udział również młodzi ludzie zarówno w Jerychu jak i w Ekstremalnej Nocy Fatimskiej, której trasa była dość wymagająca, ale bardzo urozmaicona gdyż przebiegała w malowniczej górskiej okolicy. Wielu osobom przypomniało się pielgrzymowanie tak popularne w nie tak dawnych czasach w naszej Ojczyźnie.
Po drodze zatrzymywaliśmy się w kościołach w Starej Łomnicy, Starkowie, Starym Wielisławiu i Królowej Pokoju w Polanicy Zdroju i w każdym z nich był odczytywany tekst Objawienia Fatimskiego z każdego miesiąca – ma to przybliżyć pielgrzymom przesłanie fatimskie. Poza tym w każdym z tych miejsc spotkaliśmy się z życzliwością mieszkańców, z ich dobrym słowem i przygotowanym jakiś wsparciem materialnym dla pielgrzymów – jakby mówiącym: dobrze, że idziecie i się modlicie. Był to niewątpliwy wysiłek, ale
przy końcu Nocy wielu już pytało o następną Noc w maju. Wiedzą oni bowiem, że ENF są organizowane w maju z piątku na sobotę przed 13 maja i w październiku i rozpoczynają się w I sobotę, a później Jerycho – jako upamiętnienie pierwszego i ostatniego Objawienia.
Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli tu, aby się wspólnie modlić – pielgrzymom I soboty października na czele z Jego Ekscelencją ks. Biskupem Ignacym Decem, modlącym się w Jerychu, którzy przybyli nawet z Górnego Śląska z diecezji katowickiej i z różnych części naszej diecezji oraz pielgrzymom Ekstremalnej Nocy. Każdy uczestniczył na ile miał sił, możliwości czasowych i potrzeby serca. Panu Bogu dziękujemy za przepiękną pogodę, a ludziom za wspólną modlitwę. Wojownikom Maryi, którzy przybyli do naszego Sanktuarium pierwszy raz, serdecznie dziękuję i wszystkich, zapraszam z całego serca do Domu Matki. Do zobaczenia w pierwsze soboty
miesiąca o godz. 20.00 przez cały rok oraz na Jerychu i Ekstremalnej Nocy w maju 2021, ale jeszcze 13 października o godz. 20.00 zakończymy Nabożeństwa
Fatimskie, które trwają od maja do października.
Ks. Prałatowi Romuald Brudnowski – dziekanowi z Kudowy serdecznie dziękuję za przewodniczenie Mszy św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Nocy Fatimskiej. O. Prowincjałowi Wojciechowi Kotowskiem serdecznie dziękuję za prowadzenie modlitwy podczas Ekstremalnej Nocy Fatimskiej, a naszym Współbraciom Proboszczom i ich parafianom za życzliwe przyjęcie.
Tym samym kończymy również Jerycho Różańcowe, które się rozpoczęło w I sobotę maja i trwało w domach uczestników. Ponieważ pandemia trwa, to zachęcam do modlitwy w intencji jej zatrzymania. Wszystkim jeszcze raz z serca serdecznie dziękuję.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

[ngg src=”galleries” ids=”504″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy