Spotkanie opłatkowe nauczycieli z biskupem Ignacym Decem

  • Napisany przez:

W gmachu Świdnickiej Kurii Biskupiej, 10 stycznia 2020 roku odbyło się 
świąteczno – noworoczne spotkanie nauczycieli, katechetów oraz przedstawicieli placówek oświatowych z JE Biskupem Świdnickim Ignacym Decem.

Na początku spotkania wszystkich gości przywitał Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. prałat Marek Korgul i zaprosił do wspólnego obejrzenia jasełek. W tym roku przygotowali je uczniowie z Niepublicznych Szkół Specjalnych prowadzonych przez Siostry Franciszkanki w Ludwikowicach Kłodzkich.

Następnie Ksiądz Biskup złożył wszystkim zgromadzonym życzenia. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że „…serca mamy dla Chrystusa, który się narodził. Jezus nie skończył żadnych szkół, a była już wtedy Akademia Platońska w Atenach, była też inna uczelnia od, której pochodzi nazwa liceum. Pan Jezus nie poszedł do nich tylko poszedł do ludzi prostych, poszedł do ludzi , którym był potrzebny. Nie sprawował żadnego urzędu, nie napisał żadnej książki, ale o Nim najwięcej napisano książek w dziejach narodu i świata. On zdobył najwięcej serc. Nikt nie zdobył tylu ludzkich serc co Jezus Chrystus….Nasze polskie Betlejem jest w naszych świątyniach. Tam gdzie kapłan stoi przy ołtarzu,gdzie kapłan sprawuje Eucharystię. To jest nasze Betlejem dzisiaj, gdzie Jezus jest dostępny i dotykalny, gdzie mu można złożyć pokłon i odejść od Niego obdarowanym, a to co On
daje jest nam potrzebne do godnego życia ludzkiego….”

Ksiądz Biskup życzył wszystkim pedagogom, żeby „ …nie tylko słowem mądrym , ale swoim sercem, uśmiechem i postawą kształtowali umysły i serca młodego pokolenia i by cieszyli się Bożym Błogosławieństwem… niech Jezus nas prowadzi, bo siły nasze są ograniczone, niech Jezus błogosławi wszystkim”.

Następnie Ksiądz Biskup pobłogosławił opłatki i zasiadł do fortepianu, aby zagrać i ze wszystkimi odśpiewać kolędę. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnej agapy.

Jacek Pawlik

zdj. – Jacek Pawlik

[ngg src=”galleries” ids=”481″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy