Światło świata

  • Napisany przez:

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W ten sposób cały lud Boży przeżywa na nowo to, co wydarzyło się w świątyni jerozolimskiej – Najświętsza Maryja wraz ze Św. Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów. Święto to potocznie nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej.

I my przychodzimy do słupieckiego Betlejem, my rodzice dzieci, które w maju po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Przychodzimy, by tak jak Maryja ofiarować nasze córki i naszych synów, powierzając je Bożej opiece. Stajemy wraz z nimi przed ołtarzem ze świecą w dłoni, symbolem światła, świecą chrzcielną, kiedy to w życie nowo ochrzczonej osoby wkracza światło wiary, która prowadzi przez życie. Z tą samą świecą pobłogosławioną przez ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, nasze dzieci przystąpią do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

To sobotnie spotkanie to kolejny etap formacyjny, przygotowujący do tego jakże ważnego dnia w ich i naszym życiu. Dlatego w Święto Ofiarowania Pańskiego tak bardzo ważna jest ich obecność w kościele. Chcemy powtarzając słowa ks. Krzysztofa polecić Tobie Boże nasze dzieci, abyś miał je w swojej opiece, abyś je błogosławił, obdarzył zdrowiem i łaskami, potrzebnymi im do tego, by wzrastały w wierze, aby przez całe swoje życie były blisko Boga. Gromnica symbolizuje Matkę Bożą a zapalone światło, to symbol Chrystusa. To On jest światłem, który oświetla wszelkie ciemności i mroki naszego życia, a Maryja do Niego nas prowadzi. Prowadź Niebieska Matko te pierwszokomunijne dzieci tak, by podążały drogą wiary w przyjaźni z Twoim Synem.

Agnieszka Kruk

fot. Andrzej Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”387″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy