Tydzień w intencji uzależnionych

  • Napisany przez:

Hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni” rozpoczął się 3 marca w Kościele polskim, 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”. Inspiracją do zajęcia się w tym roku trzeźwością młodzieży był październikowy Synod Biskupów oraz Światowe Dni Młodzieży w Panamie. „Młodzi trzeźwi i wolni”, bo tylko wtedy mogą być przyszłością Kościoła i narodu.

Statystyki są druzgocące. Ponad 1 mln. Polaków nadużywa alkoholu, a 2 mln. doświadcza przemocy wskutek nadmiernego picia. Nastolatkowie w anonimowych ankietach przyznają się do spożywania alkoholu, upijania się, także do łatwego dostępu do alkoholu.

W wygłoszonym słowie bpa Tadeusza Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, możemy przeczytać m.in.: „Musimy rzetelnie towarzyszyć młodym, w parafiach i poza nimi, tak jak towarzyszył im Chrystus. Trzeba podjąć solidne, katolickie wychowanie młodego pokolenia. Trzeba uczyć ich sztuki życia, uczyć ich kochać, wychowywać do ofiarności, pracowitości. Trzeba usuwać przyczyny, a więc źródła lęku. Musimy zadbać, aby żyli w szczęśliwych rodzinach, które kochają i uczą kochać”.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji wszystkich uzależnionych.

Nasi partnerzy