Wspólne Kolędowanie

  • Napisany przez:

Styczeń to czas, kiedy jeszcze przeżywamy i cieszymy się Bożym Narodzeniem, a z tym nieodłącznie wiąże się kolędowanie. Jeszcze większa radość jest wtedy,  gdy do tego co piękne,  wracamy pamięcią razem z bliskimi. Tak można nazwać wszystkich niepełnosprawnych, którzy co miesiąc spotykają się na swojej niedzielnej Mszy św. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Świdnicy.

 W niedzielę 13 stycznia Msza św. miała jeszcze bardziej  uroczysty charakter, gdyż przewodniczył jej ks. biskup Adam Bałabuch wraz z duszpasterzem osób niepełnosprawnych ks. Markiem Mielczarkiem, a oprawę muzyczną prowadziła parafialna schola.

Po  uroczystej Eucharystii zebrani  udali się do salki, w której przygotowany był poczęstunek. Można było zasiąść do wspólnego stołu, porozmawiać, pożartować, podnieść sobie poziom kalorii, ale przede wszystkim razem zaśpiewać kolędy, które w naszym polskim zwyczaju są pieśniami sławiącymi narodzenie Jezusa.

Jolanta T.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”371″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy